Найвищі посади ЄС обійматимуть маловідомі політики

  Маловідомі політики обійматимуть найвищі посади Євросоюзу. За рішенням позачергового саміту країн ЄС, першим президентом Європи буде бельгієць Герман ван Ромпей. Міністром закордонних справ - ця посада також запроваджується вперше - стане британська баронеса Кетрін Ештон, теперішній комісар ЄС із питань торгівлі. Дотепер більшості європейців ці імена були невідомі.

  У боротьбі за посаду президента єдиної Європи бельгійський прем"єр Герман ван Ромпей обішов багатьох відоміших політиків, з-поміж них - колишнього британського прем"єра Тоні Блера та екс-президента Латвії Вайру Віке-Фрейбергу. Європейці здивовані, але із нового року саме ван Ромпей представлятиме ЄС на зовнішньополітичній арені. Допомагатиме йому - британка Кетрін Ештон, чиє призначення також викликає подив на вулицях і - схвалення лідерів ЄС.

  Жозе Мануель Баррозу, глава Єврокомісії: "Щиро вітаю Германа Ван Ромпея та Кеті Ештон. Кращого вибору для керівництва Євросоюзом зробити було неможливо".

  Тепер усіма зовнішньополітичними рішеннями в ЄС опікуватиметься Кетрін Ештон, вона ж - головуватиме на зустрічах глав МЗС Євросоюзу. Пані Ештон фаховий економіст і прихильниця Лісабонської угоди. Окрім того - мати п`ятьох дітей. Титул баронеси вона отримала у 1999-му році за заслуги перед Британією.

  Кетрін Ештон, міністр закордонних справ ЄС: "Я була першою жінкою-комісаром від Британії, першою жінкою-комісаром ЄС із питань торгівлі, і я пишаюся новим призначенням".

  Приймає вітання і новообраний президент ЄС. Герман ван Ромпей - професор економіки та філософії. На дозвіллі - він пише вірші, а у політичному житті - відомий як дипломат. Саме його призначили главою бельгійського кабміну, коли країна переживала глибоку урядову кризу.

  Герман ван Ромпей, новообраний президент ЄС: "Ми переживаємо складні часи. Фінансова криза, безробіття, а також поблеми клімату загрожують нашому виживанню. Це період тривоги та невпевненості. Та спільними зусиллями ми подолаємо ці проблеми".

  Лісабонська угода надає президентові ЄС термін роботи у два з половиною роки. Протягом цього часу він головуватиме на засіданнях Ради ЄС - без права голосу, як посередник. Також саме президент - а не окремі політики - представлятиме Європу на міжнародній арені.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Дуже розумно було обрати президентом людину, що походить із однієї з країн-засновниць ЄС, з країни важливої, але НЕ НАЙВАЖЛИВІШОЇ. Людину, звиклу до компромісів та логіки... Це чудовий вибір!!!"

  Призначення нового керівництва ЄС привітали Сполучені Штати, Росія, а також більшість країн - членів Євросоюзу. Не до вподоби новий президент  кандидатам у членство в ЄС - туркам. Колись ван Ромпей виступав проти прийняття їх до Євросоюзу. Політологи закидають президентові брак досвіду, а пересічні європейці - чекають на перші його дії.

  Попри те, що глави країн ЄС одноголосно підтримали Германа ван Ромпея та Кетрін Ештон, офіційно їх оберуть на нові посади після першого грудня, коли набере чинності Лісабонська угода. До виконання ж обов`язків нові керівники ЄС приступлять вже у новому році. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  УЄФА заявляє про підкуп на 200 матчах: 15 людей арештовані
  Наступний матеріал
  Як румунці обирають собі президента (репортаж)
  Теги: