Найвпливовіша жінка з Габсбургів: Австрія святкує 300-й день народження імператриці Марії-Терезії

Марія Терезія Фото з відкритих джерел
В Україні імператриця відома своїми реформами на західних землях – Галичині, Волині та Буковині

Австрія святкує 300-й день народження імператриці Марії-Терезії . Її правління – епоха активних реформ. Саме Марії-Терезії вдалося значно розширити кордони своєї країни та забезпечити процвітання і добробут для своїх підданих. Про одну з найвпливовіших жінок Європи та про те, який внесок вона зробила в українську історію – журналіст "5 каналу" Оксана Ткаченко.

5 канал

Вона була найвпливовішою жінкою із родини Габсбургів. Її називали матір'ю закону в Європі і єдиною жінкою-правителем за усю 650-річну історію династії. За десятки років володарювання Марія-Терезія довела своїм ворогам – жінка може вміло керувати великою імперією, яка охоплювала землі по всій Європі.

5 канал

За її правління країна процвітала та активно модернізувалася. Історія сходження Марії-Терезії на престол не була простою. За кілька місяців після смерті батька Марії Карла VI почалася війна за австрійський престол.

5 канал

Тоді Марії-Терезії було 23. Проте ніхто навіть не припускав, що така молода жінка здатна відвоювати у ворогів корону та здобути повагу підданих. Її увіковічували на картинах та гравюрах. "На гравюрах видно, наскільки піддані обожнювали Марію. Вона була дуже сильною, красивою і водночас дуже молодою правителькою", – розповідає куратор виставки "Марія-Терезія. Найвпливовіша жінка з Габсбургів" Габріель Маут.

5 канал

Як імператриця, Марія-Терезія активно розширювала кордони своєї країни. Цим неабияк пишалася. Щоб відзначити свій перший великий військовий успіх – захоплення Богемії – вона організувала спеціальний жіночий турнір.

5 канал

Директор австрійського імператорського музею Моніка Курцел-Ранштайнер пояснює: "Це було не лише розвагою, але політичною демонстрацією і повідомлення для інших: "Я можу бути жінкою, але я так само добре вправляюся, як і чоловік в усьому, навіть у мистецтві війни". Вона хотіла, щоб про це знав увесь світ".

5 канал

Марія-Терезія відома також і своїми реформами на українських землях. Зокрема, на Галичині, Волині та Буковині. Там разом зі своїм сином Йосифом ІІ вона вдосконалила систему освіти. Зрівняла у правах католицькі та православні церкви. Та найголовніше – скасувала кріпацтво селян, у той час як російська імператриця Катерина ІІ його активно впроваджувала. Протягом усього XIX століття Марія-Терезія продовжувала відігравати вирішальну роль в Австрійській імперії. До дня народження, яке святкують 13 травня, на її честь влаштовують масштабні виставки по всій Австрії.

5 канал

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Серце не витримало – пішов на контрактну службу: багатодітний військовослужбовець ЗСУ розповів, як опинився в АТО
Наступний матеріал
Людина-революція: Пам'яті новатора української авіації Балабуєва
Loading...