Маска
Маска Shutterstock

Надувний пересувний шпиталь для важкохворих на COVID – що відомо про розробку

Читайте по-русски
Завдяки спеціальній технології ризик поширення інфекції мінімальний

Недорогий і надувний шпиталь для важкохворих на COVID – таку розробку презентували вчені Південної Кореї. Пересувна лікарня легко складається і транспортується. Зроблена з використанням спеціальних технологій, щоби знизити до мінімуму ризик поширення інфекції. Які особливості новітньої надувної лікарні – розповість Нонна Стефанова. 

Уп'ятеро дешевше, ніж будівництво звичайної лікарні. Значно швидше і значно легше у спорудженні. Так характеризують свій винахід учені з Корейського інституту науки і технологій. Вони розробили надувний шпиталь – для лікування важкохворих на заразні інфекційні хвороби, найперше – на COVID-19.

"На початку пандемії медзаклади для пацієнтів із легким перебігом хвороби не були великою проблемою. Але ми побачили, як сильно бракує місця для важкохворих пацієнтів. Особливо тому, що їхній стан може різко і раптово погіршитися. Тому ми почали думати над створенням спеціального закладу не лише для ізоляції, але й для лікування хворих", – каже професор індустріального дизайну в Корейському інституті науки і технологій Нам Тек-Їн.

Лікарня зроблена з вентиляцією для утворення від'ємного тиску. У таких приміщеннях повітря потрапляє всередину, але не виходить назовні. А отже – не розносить інфекцію. Є і спеціальні конструкції, що дають змогу передавати в палату хворим на коронавірус необхідні речі й навіть робити процедури, але не заходити всередину.

"Під час лікування хворих на COVID-19 ми бачили швидке знесилення медичних працівників від того, що вони були одягнені у повний захисний костюм. Але зі спеціальними пропускними боксами медики можуть лікувати пацієнтів, одягаючи менше захисних засобів, і їм значно легше працювати", – розповідає директор Корейського інституту радіологічних та медичних наук Чо Мін-Су.

Мобільний шпиталь – за розміром як майданчик для баскетболу. За формою – як теплиця. Надути, розкласти й обладнати його повністю можна менше, ніж за день. У кожному такому тенті – чотири палати з від'ємним тиском. Зараз на цьому ліжку – манекен. Але за потреби Корейський інститут готовий розгорнути масове виробництво таких шпиталів для справжніх пацієнтів.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
У пожежі в готелі Одеси загинули двоє людей – у МВС розповіли подробиці
Наступний матеріал
До пошуків моряків затонулого судна біля Туреччини залучили два гелікоптери
Loading...

COVID-19 в Україні: за минулу добу одужало більше людей ніж інфікувалося

У Британії готичний собор перетворили на центр вакцинації від COVID-19

У Центрі громадського здоров'я розповіли кому потрібна самоізоляція після подорожі за кордон

У МОЗ назвали регіони з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

За минулу добу коронавірус виявили у 821 киянина

За минулу добу коронавірус подолали майже 10 тисяч українців