На тлі боргової кризи у Європі, італійське містечко вирішило проголосити незалежність

  На тлі боргової кризи у Європі, італійське містечко вирішило проголосити незалежність і запустити в обіг власну валюту. Філеттіно прагне стати князівством і вже покликало на трон нащадка італійської королівської родини.

  Відділитися від Італії у Філеттіно вирішили після ухвалення адміністративної реформи. Згідно із новим законом, міста, у яких проживають менше тисячі людей, мають об`єднуватися із сусідніми. У Римі пояснили це скороченням витрат на місцеві органи влади. Тоді мер Філеттіно Люка Селларі розпочав кампанію за незалежність містечка. Вигадали власну валюту фйорито і вже почали друкувати. Її назва означає квітучий. Тож у Філеттіно сподіваються, що місто розквітне, якщо здобуде свободу. Спрогнозувати долю майбутньої валюти важко, та планується, що фйорито дорівнюватиме євро.

  Симон Марія де Романіс, мешканець Філеттіно: "Це чудова ідея. Мати змогу самим розпоряджатися нашими ресурсами - щастя. І якщо ми утворимо князівство чи хоча би запровадимо зону безмитної торгівлі, буде добре".

  Ресурси Філеттіно - це гори і вода. Раніше містечко було популярним гірськолижним курортом. Однак попри розвинену індустрію зимового відпочинку, за останні 15 років населення скоротилося вшестеро. Молодь їде у пошуках кращої роботи. Водою з власних джерел Філеттіно напуває Рим і  ще 50 міст. Проте прибуток від продажу оминає місцевий бюджет, а йде до державного. На думку мера міста, відокремлення вирішить міські проблеми.

  Люка Селларі, мер Філеттіно: "За нинішньої ситуації зрозуміло, що євро лишилося жити недовго. Можливо, ми першими це помітили, однак зараз багато економістів кажуть - варто повернутися до ліри. А ми повернемося до фйорито" 

  Зупинятися на відокремленні від Італії місто не планує. Активісти руху за незалежність хочуть жити у князівстві. На роль князя людям найбільше подобається принц Емануеле Філіберто з італійської королівської родини. Нещодавно у Філеттіно заснували місцеві законодавчі збори, які вже ухвалили конституцію. Головою став колишній адвокат Сильвіо Берлусконі - Карло Таорміна. Містечко також має герб і гімн.

  Еніо Марфолі, автор гімну Філеттіно: "У гімні ми змогли оспівати красу природи Філеттіно: його дерева, сонячне проміння. І любов, яка нас оточує. Однак не всі мешканці прагнуть жити в окремій державі".

  Енрико, мешканець Філеттіно: "Князівства Філеттіно ніколи не буде. Одна з причин - воно не має спадкового князя і ніхто не може претендувати на це звання.  Якщо місто не здобуде незалежності, то може зникнути з політичної мапи Італії. А поки що Національний банк Філеттіно і далі друкує власну валюту".
   
  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  За рекордну суму продали на аукціоні у Лондоні мініатюрний рукопис
  Наступний матеріал
  Криваве заворушення у Казахстані
  Теги: