На світових біржах спостерігається обвал індексів

  Обвал на ринках Європи, Північної Америки, Азії та Океанії. Біржі відреагували значним падінням індексів на повідомлення від Федеральної резервної системи Сполучених штатів і Міжнародного валютного фонду про високу ймовірність нової фінансової кризи. Представники країн Великої двадцятки та міжнародної організації БРІКС у Вашингтоні радилися як оздоровити світову економіку.

  Відразу на кілька відсотків впали американський, британський, німецький та французький індекси ділової активності. Обвал на ринках спричинили заяви провідних фінансових інституцій світу про можливість нової рецесії. Паніка на європейських та північноамериканських фондових ринках призвела й до падіння індексів в Азії та Океанії.

  Енціо фон Пфайль, фінансовий експерт: "Азійські ринки дуже сильно прив`язані до європейських та американських. Тож, коли там стався обвал - впали й індекси ділової активності в Китаї, Південній Кореї, Австралії та інших країнах регіону. Зростає занепокоєність щодо розвитку ситуації в майбутньому. Всі гравці діють дуже обережно".

  Представники Великої двадцятки, Міжнародного валютного фонду та Світового банку закликали країни Євросоюзу докласти більше зусиль для виходу з боргової кризи. На їхню думку, це зможе покращити ситуацію у світовій економіці.

  Крістін Лагард, голова міжнародного валютного фонду: "Потрібно впроваджувати антикризові заходи, які будуть діяти в довгостроковій перспективі. Фінансову ситуацію значно покращать зменшення бюджетних дефіцитів та стабілізація державних боргів у країн з проблемною економікою. Але кожна держава має свою специфіку, тож і шляхи виходу з кризи повинні бути індивідуальними".

  Країни міжнародної організації БРІКС - Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південно-Африканська республіка запропонували грошову допомогу МВФ та іншим фінансовим інститутам. Це має послабити тиск на світову економіку.

  Сергій Сторчак, заступник міністра фінансів Росії: "Ми ведемо дискусію в термінах спільної боротьби з глобальними економічними загрозами. Наша пропозиція в більшій мірі є закликом до об"єднання зусиль, а не допомогою чи підтримкою окремих країн".

  Пранаб Мухерджи, міністр фінансів Індії: "Країни БРІКС зроблять свій внесок у подолання кризи. Проте члени Великої двадцятки та ЄС мають також докласти серйозних зусиль для вирішення цієї проблеми".

  Аналітики у короткостроковій перспективі прогнозують подальше падіння ринків. Фахівці зазначають: МВФ та Світовий банк повинні діяти активніше й рішучіше, щоби запобігти новій глобальній економічній кризі.

  Олександр Войтко, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Платіні: Україна та Польща впоралися з підготовкою до Євро-2012
  Наступний матеріал
  Нові протести під грецьким парламентом
  Теги: