На саміті східного партнерства Януковича розпитували про Тимошенко

  Майбутнє Юлії Тимошенко цікавило верхівку Євросоюзу на саміті Східного партнерства. Ця тема піднімалася ускрізь, де в ці дні бував Віктор Янукович. Завершення переговорів із ЄС про зону вільної торгівлі і щодо угоди про асоціацію прямо залежить від долі Тимошенко - вкотре наголосили українському Президенту єврочиновники. Сам він під час виступу на пленарній сесії Східного партнерства вкотре поставив перед європейцями питання руба: Україні потрібен чіткий сигнал, що вона має перспективу членства в Євросоюзі. Не менш категоричним із європейцями на саміті у Варшаві був грузинський Президент. Членство в ЄС для Тбілісі - питання життя і смерті - заявив Михайло Саакашвілі.

  За вечерею, на засіданнях і на двосторонніх зустрічах єврочиновники найвищого рівня цікавилися у Віктора Януковича долею Юлії Тимошенко. Серед них був президент ЄС Герман ван Ромпей, глава Єврокоміїсії Жозе Мануель Баррозу та німецький канцлер Ангела Меркель. Закінчення переговорів щодо угоди про асоціацію залежить від справи над українською опозиціонеркою - прямо говорили єврочиновники. 

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Для країн Східного партнерства важливі як економічні аспекти, так і негайні демократичні реформи. Це особливо слушно для України. Я говоритиму з її Президентом про справу Юлії Тимошенко". 

  Будь-які заяви у справі Тимошенко можуть бути розцінені як тиск на суд - відповідав Президент на наполегливі запитання журналістів. Як українських, так і з країн ЄС. Що відповідав Янукович на запитання своїх візаві із керівництва ЄС - залишилося за лаштунками саміту Східного партерства. 

  Нік Клеґґ, віце-прем`єр-міністр: "Ми чітко визначили у Європейському союзі, що хочемо поглиблювати економічні зв`язки з Україною Але цього не станеться, поки юридичні і політичні процеси в Україні йдуть у хибному напрямку. Адже існує стурбованість, що українські судові процеси – політизовані". 

  Зона вільної торгівлі та угода про асоацію - про це волів говорити на саміті український Президент. Керівництво ЄС, яке у підсумковій декларації суворо розкритикувало Білорусь, висловлювило оптимізм з приводу перспектив України.

  Жозе Мануель Баррозу, президент Єврокомісії: "Ми узгодили план дій щодо підписання угоди про асоціацію з Україною і розпочали переговори з Молдовою та Грузією.  Друге досягнення - вільне пересування громадян. Ми зробили значний крок до безвізового режиму з Україною та Молдовою".

  Дональд Туск, прем`єр-мінстр Польші: "На саміті Східного партнерства Європа не залишила нікому ілюзій - що європейські стандарти і повага до прав людини головним чином - особливо важливі, коли йдеться про перспективу членства".

  Дуже успішним назвав саміт Східного партерства глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. У керівництва ЄС на завершення 2011-го року - великі плани. Брюссель розраховує на підписання з Україною угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі. Україна стала першоє державою східного партнерства, з якою укладають такі угоди. На черзі в ЄС - подібні домовленості із Грузією та Молдовою. 

  Попередній матеріал
  Дайвери знайшли унікальне підземне озеро на Донеччині [відео]
  Наступний матеріал
  Теракт в турецькій Анталії - є постраждалі
  Теги: