Дайвери знайшли унікальне підземне озеро на Донеччині [відео]

  Унікальне підземне озеро знайшли дайвери у Соледарі на Донеччині. Вода в ньому солона і за властивостями схожа на воду Мертвого моря. Ще одна загадка для науковців - чим глибше, тим гарячіше стає в озері.

  Температура озера на поверхні ледве сягає 18-ти градусів. А з глибиною - вона теплішає до 35. Місцеві дайвери кажуть: подібних температурних коливань раніше не зустрічали. Вони вже обстежили ще три поруч розташовані озера, проте жодне з них не має схожих властивостей. На дні водойми підводні дослідники очікують знайти причини унікальності. Проте щільність води заважає їм спуститися нижче ніж 6 метрів. На цій глибині - дайверів буквально виштовхує на поверхню.  

  Геннадій Ємельянов, драйвер: "Как в горячую ванну такой вязкой воды попадаем. Становится изображение нечетким, размытым. И получается балансируем между горячей и холодной водой".

  Науковці ж - попереджають: на місці озера раніше була соляна шахта. І її величезні пустоти - будь-якої хвилини можуть обвалитися. Пояснити аномальність температурного режиму води - фахівці поки що не готові. Бо на дослідження потрібні час та гроші. Проте мають певні припущення.

  Юрій Моренко, гідрогеолог: "Вода, насытившись солями натрий хлор как более тяжелая не выходит на поверхность, пресная вода дождевая снеговая находится на поверхности. То есть произошла удельная дифференциация по удельному весу воды. Нет никаких гарантий что где-то в каком-то месте не произойдет обрушение".

  У те, що води солоного озера мають лікувальні властивості, вірять не лише місцеві мешканці. Влітку до водойми приїжджають сотні туристів.

  Група дайверів пропонує вченим разом розгадати загадку унікального озера. Можливо його глибини представляють для науки великий скарб. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Соледар, Донеччина, 5 канал


  Попередній матеріал
  Європарламент підтримав незалежність Палестини
  Наступний матеріал
  На саміті східного партнерства Януковича розпитували про Тимошенко
  Теги: