На саміті НАТО обговорюють конфлікт у Лівії [репортаж, відео]

  Конфлікт у Лівії - головне питання саміту НАТО, що розпочався в Берліні. У зустрічі беруть участь - 28 міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу, а також представники держав-контрибуторів. Від України бере участь глава МЗС Костянтин Грищенко. Загалом на саміт з`їхалися 800 делегатів. Це одна з найбільших зустрічей такого рівня, що її коли-небудь приймав Берлін.

  Ксенія Новікова, 5 канал: "Мета, що не виправдовує засобів. Країни-учасниці НАТО, які так палко прагнуть повалення режиму Каддафі, не домовилися, яким чином цього досягти.З 28-ми країн учасниць лише 6 беруть участь безпосередньо у військовій операції".

  Серед тих, що відмовилися і Німеччина, що приймає сьогоднішній саміт. Операція об`єднаний захисник триває понад два тижні. За цей час війська Альянсу нанесли понад 2000 авіаударів по військах Каддафі. А ті й досі наступають на повстанців. Гине мирне населення, а отже початкової мети операції теперішня стратегія не досягнула. Уже й генсек НАТО публічно визнає необхідність політичного вирішення конфлікту.

  Берлінська зустріч засвідчує як поступово змінюється офіційна мета лівійської операції. Якщо на початку мова йшла лише про захист цивільних, то тепер і про повалення режиму Муаммара Каддафі. Про говорять і Німеччина, яка не бере участь у операції, і Сполучені Штати, які спочатку її очолювали.

  А ось як саме захищати цивільних і боротися з Каддафі, члени Альянсу згоди не дійшли. Наприклад Іспанія надає військову техніку і воєнні бази, але участь в авіаударах не бере. Представники Альянсу кажуть: їм бракує 10-ти винищувачів щодня. Сподівалися одержати їх від США, але ті не дали конкретної обіцянки. Нідерланди, Швеція, Італія теж могли би надати літаки, але не поспішають. Про брак винищувачів міністри говорили за зачиненими дверима.

  В умовах, коли навіть не всі члени НАТО долучаються до операції в Лівії, особливо цінною стає допомога контрибуторів, тобто країн, які не входять до організації, але беруть участь в окремих місіях. Серед таких і Україна. Учасники зустрічі високо оцінили гуманітарну місію корабля Ольшанський, що вивіз з Лівії грмоадян України та інших держав. Про те, що Альянсу потрібні союзники говорить і програма другого дня зустрічі. У п`ятницю в Берліні засідатимуть комітети НАТО-Грузія, НАТО-Росія та НАТО-Україна.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  У НХЛ стартував наступний етап кубка Стенлі
  Наступний матеріал
  Кириленко: У попередньої влади вистачило політичної волі порушити кримінальну справу проти Кучми
  Теги: