На межі звільнення 30.000 працівників автопрому США (РЕПОРТАЖ)

  Через фінансові проблеми найбільші автовиробники Сполучених Штатів готуються скоротити персонал. Керівництво авто гігантів вже не раз закликало уряд країни виділити гроші на порятунок галузі, однак урядовці цієїї пропозиції не підтримали.
  Chrysler, General Motors та Ford готуються скоротити тридцять тисяч працівників. Фінансова криза значно похитнула позиції автомобільних компаній. Рівні продажів скоротилися на дванадцять відсотків, банки відмовляються надавати кредити. Сенатори відмовили у прохання надати грошову допомогу. Новообраний президент схоже також не збирається надавати гроші великим корпораціям.

  Кріс Вітал, працівник заводу Chrysler: "Ми, як середній клас, залежні від нашої роботи. Якщо нас скоротять, ми залишимося зовсім без грошей. І все вказує на те, що так воно і буде".

  Джері Сінглетон, працівник заводу Chrysler: "Нам потрібна ця робота, адже єдине, що ми вміємо робити – це збирати автівки. Я працюю на цьому заводі одинадцять років. Я вже застарий для зміни професії".

  Більшість заводів автовиробників Сполучених Штатів зосереджені у одному штаті – Мічиган. Зараз показник безробіття там найвищий по країні - дев`ять з половиною відсотків. Якщо ж скорочень не вдасться уникнути, то колишнім працівникам доведеться здобувати нові професії. І навіть тоді нова робота їм не гарантована.

  Леслі Барнс, власник ресторану: "Я чув, про можливість скорочення працівників заводу. Що я можу сказати – вакансій практично ніде немає. Ці люди навряд чи знайдуть нову роботу. А якщо у людей не буде грошей – то і наші прибутки впадуть".

  Фінансова криза похитнула позиції усіх світових автовиробників. Від початку осені рівні продажів нових автівок впали у всьому світі, і у цьому році ситуація очевидно не покращиться. Найоптимістичніші прогнози – це скорочення продажів у 2009 році усього на 6-7 відсотків. Більшість урядів порадили вітчизняним компаніям рятуватися самотужки.

  Дзвіна Погребенник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.04Мб)
  Попередній матеріал
  TOYOTA закрила майже всі свої японські заводи
  Наступний матеріал
  Барак Обама поїхав на інавгурацію залізницею
  Теги: