5 канал

На Кубі вирує "Ірма": Близько мільйона людей змушені були покинути свої домівки

Стихія уже впритул наблизилася до американського штату Флорида

Буревій "Ірма" уже вирує на Кубі. Близько мільйона людей змушені були покинути свої домівки. Стихія принесла на північне узбережжя острова штормові вітри та зливи. Про таке повідомляє "5 канал".

 

Швидкість вітру в епіцентрі буревію подекуди становить 257 кілометрів за годину. Загалом "Ірма" переміщується в північно-західному напрямку зі швидкістю 21 кілометр за годину. І уже впритул наблизилася до американського штату Флорида. Тим триває рекордна евакуація людей. Виїхати зі своїх помешкань повинні понад 5,5 мільйонів осіб, а це чверть населення штату. Для них організували тимчасові притулки.  

Раніше стихія практично знищила острови Барбуда та Сен-Мартен у Карибському морі. Жертвами урагану вже стали 22 людей.

Губернатор Флориди Рік Скотт розповідає: "Шторми уже тут. Подих буревію "Ірма" уже відчувається в нашому штаті. На південному сході Флориди вирують вітри, що мають силу тропічних штормів. 25 тисяч осіб залишилися без енергопостачання. Це смертоносний буревій. І наш штат ніколи раніше не бачив нічого подібного. Мільйони мешканців Флориди відчують на собі його вплив".

Відомо, що для допомоги у боротьбі з буревієм "Ірма" Сполучені Штати відправлять на Флориду авіаносець Авраам Лінкольн. У Пентагоні повідомили, що в рятувальній операції також візьмуть участь десантні кораблі, плавучий док New York і один есмінець. Ці судна пристосовані для надання медичної допомоги, забезпечення зв'язку морем з цивільною адміністрацією та населенням, безпеки на морі, логістичної підтримки, переміщення повітрям вантажів середньої  й важкої ваги. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Ураган "Ірма" зруйнував один з найвідоміших аеропортів світу – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Єгипті археологи розкопали гробницю, якій понад 3,5 тисячі років
Наступний матеріал
Розмова між серцями: майстер японської чайної школи провів майстер-клас у Києві