На Кубі узаконили малий бізнес

  Комуністична Куба опановує основи капіталізму. Там відкриваються приватні бари, ресторани, ательє з ремонту одягу та взуття. Власники гордо називають себе приватними підприємцями.

  Двері для малого і середнього бізнесу відкрили реформи, запроваджені Раулем Кастро. Він замінив на посаді керманича країни - свого старшого брата - ще п`ять років тому через погіршення стану здоров`я Фіделя.

  Бізнес-бум на Кубі. Люди, які тривалий час не мали роботи, тепер можуть працевлаштувати самих себе. Нові реформи Рауля Кастро надали можливість розвивати малий та середній бізнес. Новоспечені приватні підприємці відкривають кав`ярні та ресторани - подекуди просто на подвір`ях. Серед решти безпрограшних бізнес-варіантів - продаж піратських дисків. Сімдесятичотирирічний Перфекто Хосе Фрага - не нахвалиться додатковим прибутком до пенсії.

  Перфекто Хосе Фрага, пенсіонер, приватний підприємець: "На пенсію не проживеш, тож додатковий заробіток - це те, що треба. Я продаю диски. Прибутки дають змогу покривати витрати на ліцензію, тож я корисний державі. Решта лишається на життя".

  Рейнальдо Рейес, у минулому затятий революціонер, нині бізнесмен. Продає паперові ліхтарики, які майструє власноруч. Каже, що тільки тепер зрозумів - останні пів століття країна йшла не тим шляхом.

  Рейнальдо Реєс, приватний підприємець: "Ми п`ятдесят років боролися за те, щоби наше життя було кращим. Але сенсаційного прориву не сталося, тоді як решта країн крок за кроком поліпшували економічну ситуацію. Думаю, тепер ми - на правильному шляху, перевіреному досвідом багатьох держав. Це дасть нам змогу жити краще".

  Економічні реформи не спрямовані на руйнування соціалізму. Навпаки - укріплюють вже існуючу систему і не зраджують революційні принципи, наголошують у владі.

  Рауль Кастро, президент Куби: "Йдеться про майбутнє революції. Слід виправити усі помилки минулого і сприймати дрібний приватний бізнес, як друга, а не ворога".

  Попри гучні промови керівництва про економічний прорив, кубинці здебільшого не вірять у те, що приватний бізнес дасть змогу заробити шалені гроші. Позаяк, держава запровадила чималі податки.  

  Хуліо Сезар Ідальго, приватний підприємець: "Не думаю, що я на цьому розбагатію. Навіть, якщо справи підуть добре, однак будуть не ті гроші, за які можна придбати будинок чи машину. Хоча, принаймні, на нормальне життя вистачить".

  Малий та середній бізнес - це лише перші інновації влади. Наступним сюрпризом має стати доступний інтернет. Високошвидкісну якість мережі мешканці "Острова свободи" матимуть змогу оцінити вже влітку. Зараз прокладають кабель, адже на Кубі є тільки супутниковий інтернет, який можуть оплатити лише одиниці.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Премію Гільдії кіноакторів отримав Колін Ферт
  Наступний матеріал
  Суд підтвердив, що Пукач вбив Гонгадзе з особистих мотивів
  Теги: