На Кубі тепер можна продавати і купувати нерухомість

  Уперше за півстоліття на Кубі можна продавати і купувати нерухомість. Відповідний закон - ухвалив тамтешній уряд. Раніше кубинцям уже дозволили торгівлю автівками. На Кубі, яка потерпає від браку житла, з`явиться ринок нерухомості. Мешканці сподіваються, незабаром квартирне питання вирішувати буде набагато легше.

  Закон про продаж нерухомості набере чинності уже від 10го листопада. Купувати та продавати квадратні метри відтепер зможуть як самі кубинці, так і постійні резиденти країни. Щоправда, у документі є й обмеження. Кубинець може мати у власності лише квартиру або будинок та дачу. Утім, і це гігантський крок уперед для країни, в якій будь-які операції з нерухомістю були заборонені понад півстоліття, від початку правління Фіделя Кастро.

  Енріке Хередіа, державний аудитор: "Це дуже хороші зміни. Тепер усі можуть робити зі своїм майном, що хочуть, і уникнути проблем із нелегальними брокерами. Завжди доводиться якось вирішувати такі питання, але тепер усе буде законно".

  Протягом кількох десятиліть кубинський ринок нерухомості фактично існував у підпіллі. Поліпшити житлові умови можна було лише як у Радянському Союзі - через складну систему обмінів або за допомогою "чорних брокерів". Тепер же кубинці сподіваються, що зможуть розв"язати  проблему дефіциту житла в країні.

  Елена Суарез, пенсіонерка: "Це добре, що можна купити житло - багато хто зможе отримати власну домівку. До того ж, усі ці успадкування та розлучення... все буде простіше. Тому що зараз із нерухомістю чимало проблем. Я б сказала, це взагалі найболючіша проблема, коли кілька поколінь однієї родини живуть у тісному помешканні всі разом".

  Закон про торгівлю нерухомістю став другим етапом реформування економіки. Наприкінці вересня в країні - дозволили купувати та продавати автомобілі. Рішення про радикальні зміни ухвалили в квітні -  на з`їзді комуністичної партії Куби. Нововведення мають вивести країну з фінансової кризи.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Незвичну знахідку виявили аргентинські учені
  Наступний матеріал
  Екскурсії стародавнім Києвом стають популярними серед китайців
  Теги: