Екскурсії стародавнім Києвом стають популярними серед китайців

  Екскурсії стародавнім Києвом стають популярними серед китайців. Іменем української столиці - названий радянський авіаносець, який перетворився на музей. Судно розташоване - у військовому парку, у місті Тянь-Цзинь. Оглядати корабель можна на палубі. А от каюти невдовзі мають перетворити на розкішний готель.

  Авіаносець "Київ" - найпопулярніший експонат тематичного воєнного парку. Радари, гелікоптери, навіть зброя. Хоч і не заряджена, але справжня. На екскурсію сюди приїжджають цілими сім’ями. Туристів - дедалі більше, і малих, і дорослих. За один день близько десятка тисяч відвідувачів.

  Лі Гуанджан, турист із Пекіна: "Я здійснив довгий шлях сюди - із Пекіна. приїхав лише для того, щоб подивитися на авіаносець. Мені 72 роки і я ніколи в житті не бачив подібної техніки - лише чув про неї".

  Палуба авіаносця завдовжки 273 метри, завширшки тридцять один. Тут є місце навіть для театралізованого шоу, яке проводять двічі на день. Американські актори розігрують бій між екіпажем судна та піратами. Поставила перфоменс голівудська компанія

  Цікавість до екскурсій зросла тоді, коли китайці вперше випробували власний авіаносець цього разу справжній. Це судно "Варяг", куплене в Україні у 1998-му році. Під час купівлі КНР заявило, що крейсер служитиме для експериментальних та навчальних цілей. Утім, цього року виявилось, що "Варяг" реконструювали у справжній авіаносець, який слугуватиме для військових цілей. Світова спільнота вже висловила стурбованість Китай нарощує військовий потенціал. Місцеві ж мешканці - цим пишаються.  

  Доу Джінг, гід: "Раніше ми не мали стільки відвідувачів. Зараз кількість швидко зростає. Мабуть це тому, що наш авіаносець Варяг успішно пройшов тести, та й прибутки у людей зросли".

  Лю Ї, студент: "Я багато чув про цей корабель і дуже хотів на нього подивитися. До речі, перший китайський авіаносець щойно закінчив випробування. Тому я приїхав сюди подивитися на такі кораблі".

  "Київ" збудували на початку сімдесятих, в українському місті Миколаїв. Після розпаду СРСР авіаносець вивели зі складу бойової техніки і передали у власність російської федерації. Коштів на утримання гігантського судна не було, а ремонт міг здійснюватись лише в Україні уже незалежній державі. То ж 1996-го року російська влада продала корабель Китаю. У 2004-му "Київ" відкрили як музей. Відтоді його відвідало вісімсот тисяч туристів. Невдовзі вони зможуть залишитися тут надовше, аніж на кілька годинну екскурсію у каютах авіаносця облаштовують розкішний готель.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  На Кубі тепер можна продавати і купувати нерухомість
  Наступний матеріал
  Довгоочікуване поповнення у зоопарку британського "Берфорд-шира"
  Теги: