На "Коста Конкордії" поновили пошуки пасажирів

  Пошуки пасажирів - поновили на аварійному лайнері "Коста Конкордія". Натепер зниклими безвісти вважають 21 особу. Тим часом "зелені" застерігають: аварія лайнера може призвести до масштабної екологічної катастрофи. На судні - майже дві з половиною тисячі тонн пального, яке може потрапити у воду. У зоні аварії - запровадили наздвичайний стан.
  Італійські екологи - б`ють тривогу. Трагічна історія лайнера Коста Конкордія - може призвести до однієї з наймасштабніших еко-катастроф у історії країни. На борту  корабля натепер - майже дві з половиною тисячі тон пального. Позиція Конкордії - нестабільна,  її  корпус - знову рухався. А це означає: якщо погіршиться погода - лайнер будь-якої миті може зірватися з рифа і затонути у глибоких водах.  Тоді нафтопродукти з нього завддуть непоправної шкоди італійським морським курортам. Танкери для перекачки пального вже напоготові. Фахівці кажуть: це тривалий процес, на нього може знадобитися до двох тижнів.

  Маріо Пеллегріні, заступник мера Джиліо: "Минув вже понад тиждень з дня аварії Конкордії, і за увесь цей час я практично не бував вдома. Забігаю до оселі лише щоби переодягнутися і урвати хоч кілька годин сну. Адже необхідно допомагати у пошуково-рятувальній операції, координуввати дії усіх людей, які прибули сюди, щоби боротися з наслідками аварії".

  Попри усі зусилля влади та рятувальних команд - понад два десятки людей досі вважають зниклими безвісти. Їхні родичі - у розпачі. Напередодні, поки родини загиблих покладали квіти просто на березі моря, ті, хто ще не втратив надію - молилися у місцевих церквах за щасливий порятунок своїх близьких. Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані розуміють - шансів побачити зниклих безвісти серед живих - усе менше. Про зусилля рятувальників - люди висловлюються критично.

  Маделен Сорія Моліна, сестра зниклої безвісти:  "Я вважаю, що пошуково-рятувальна операція організована вкрай погано, а це у таких надзвичайних ситуаціях просто неприпустимо. Рятувальники марно витрачають багато часу, а це зменшує шанси моєї сестри вижити. Єдине, чогго ми усі зараз хочемо - це щоби рятувальники працювали якнайшвидше і максимально ефективно".

  Між тим ті, хто вижили під час аварії Конкордії - спілкуються з адвокатами. Італійська асоціація споживачів та дві юридичні фірми зі США - зголосилися представляти у суді інтереси жертв та постраждалих у катастрофі. Правники вже заявили: у круїзної компанії  хочуть відсудити щонайменше по 160 тисяч доларів за кожного пасажира лайнера.

  Попередній матеріал
  Мікроавтобус із 6 українськими пасажирами потрапив у ДТП в Польщі
  Наступний матеріал
  Центр Києва перекриють через масові акції з нагоди Дня соборності
  Теги: