На кордоні Аргентини та Чилі прокинувся вулкан "Копауе"

  На кордоні Аргентини та Чилі - прокинувся вулкан "Копауе". Він викинув стовб диму та попелу заввишки у півтора кілометри. Влади обох країн - оголосили про підвищений рівень тривоги у регіоні - в Аргентині помаранчевий, у Чилі - червоний.

  Вулканічний попіл - засипав кілька чилійських сіл. Влада поки вирішила не оголошувати евакуацію, але попередила мешканців, що слід бути готовими полишити домівки, якщо активність вулкана посилиться. Екіпажі літаків, що здійснюють рейси над південними Андами - попередили про можливе виверження і викиди попелу та газу. Востаннє Копауе вивергався 12 років тому, але його активність почала посилюватися з літа цього року.

  Гонзало Арройо, регіональний директор агенції з надзвичайних ситуацій: "Ми пильно стежимо за активністю вулкана і загрозою, що може виникнути для мешканців довколишніх районів. Попри червоний рівень небезпеки, натепер потреби у евакуації немає, але якщо вона виникне - ми готові допомогти населенню".

  Джейме Креспо, місцевий мешканець: "Ми усі дуже налякані. Виверження може початися будь-якої миті. Особливо страшно уночі".

  Мозес Манкепурі, місцевий мешканець: "Ми живемо досить ізольовано, транспорту не маємо. Якщо доведеться тікати від небезпеки, просто не знаю, як це зробити".

  Попередній матеріал
  Жертвами повеней у Шрі-Ланці стали понад 42 людини
  Наступний матеріал
  У Горлівському музеї історії новорічну ялинку прикрасили раритетними новорічними іграшками [відео]
  Теги:
  Loading...