На Філіппінах відбувся фестиваль громадського транспорту [відео]

  Фестиваль громадського транспорту - на Філіппінах. Там саме завершилося свято на честь місцевих мікроавтобусів - джипні.

  Ці розмальовані автомобілі - одна із візитівок Філіппін. Вони - скрізь. Якщо уважно придивитися, за квітами та драконами ховаються військові американські джипи. Таких у країні залишилося чимало після війни. Тож, місцеві мешканці вирішили адаптувати їх до власних потреб.

  Кланг Гарсія, організатор фестивалю: "Військові автівки часів Другої світової ми перетворили на пасажирський транспорт. Спочатку це було способом пристосуватися до нового повоєнного життя. Але згодом джипні стали надзвичайно популярними саме через фантастичні орнаменти".

  Спершу власники тільки прикрашали джипи хромованими дахами та укладали сидіння яскравими подушками. Утім, за кілька років з`явилася мода на розпис. На дверцятах і капотах знайшли нове життя традиційний філіпінський орнамент і мистецтво графіті.

  Арчі Джотіна, художник: "Зараз на джипах уже не малюють так, як у наші часи. Тож, ми вирішили долучитися до фестивалю, щоби показати справжнє мистецтво розпису".

  Вартість проїзду в джипні - від 20 центів. Це найдешевший вид транспорту в країні. Утім, багато філіппінців на нього нарікають. Мовляв, неекологічний, адже працює на дизелі, та надто гучний. До того ж, водії джипні рідко дотримуються правил дорожнього руху, тож утворюють величезні затори. Відтак, на фестивалі водії джипні не тільки хизувалися свіжорозмальованими автівками, а й пройшли курс із підвищення кваліфікації. Тепер, сподіваються, їхній транпорт матиме ще більший успіх і серед місцевих, і серед туристів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Кам`янці-Подільському замість "лежачих поліцейських" зводять "острівці безпеки" [відео]
  Наступний матеріал
  В ЄС водії вимагають усунути з ринку праці гастарбайтерів зі Східної Європи
  Теги: