У Кам`янці-Подільському замість "лежачих поліцейських" зводять "острівці безпеки" [відео]

  Експериментальний проект із безпеки дорожнього руху втілюють на Хмельниччині. У Кам`янці-Подільському замість "лежачих поліцейських" зводять так звані "острівці безпеки".

  У Кам`янці-Подільському вигадали оригінальний спосіб боротьби з любителями покататися з вітерцем. На нерегульованих перехрестях - почали будувати ось такі "острівці безпеки" - завдовжки двадцять метрів. Їх вимощують кольоровою тротуарною плиткою і жовтою смугою позначають місця заїзду та з`їзду з них.

  Олег Рикаловський, водій: "Подобається перехрестя тим, що дуже зручно, дуже видно нормально пішохідний перехід. І людям набагато зручніше: вони бачать нормально перехід, і для машин також видно".

  Анастасія Саранчук, школярка: "Водії стали спокійнішими. Вони зупиняються і мені краще стало, легше переходити дорогу. А раніше так ганяли, що аварії могли бути, і людей могли збити".

  Перший острівець безпеки звели на цьому перехресті. Це - найнебезпечніша ділянка дороги у місті із посиленим рухом пішоходів. Тут розташовані РАГС, школа та дитячий садок.

  Олег Ісько, старший інспектор відділу ДАІ Кам`янець-Подільського УМВС: "Водій, бачачи підвищення перехрестя, змушений пригальмувати, на мінімальній швидкості в`їхати на перехрестя, бачачи перед собою нерегульований пішохідний переїзд. Оцінити ситуацію: є на ньому пішоходи чи немає на ньому пішоходів, і дальше проїхати. Тобто, цим підвищується безпека дорожнього руху".

  Перед тим, як запровадити таку новацію, міські чиновники вивчали досвід багатьох європейських країн. Уподобали бельгійські перехрестя-клумби. Тож, адаптували їх під вузькі вулиці Кам`янця-Подільського.

  Сергій Бабій, заступник міського голови: "Це дуже економічно вигідний проект. Це перехрестя коштує 100 тисяч гривень, але якби воно було в асфальті - було б 130 тисяч. Ми відмовилися від звичних на Україні, таких жорстких лежачих поліцейських, найшли баланс безпеки між водіями і пішоходами, а придумали цілу платформу. При цьому, немає такого жорсткого бою автомобіля. Це дуже так комфортно".

  Насамперед такі острівці безпеки з`являться на перехрестях неподалік дитсадків та шкіл, а до кінця року - на усіх нерегульованих перехрестях міста.

  Анастасія Савицька, Олександр Майборода, Хмельниччина.

  Попередній матеріал
  Повені і зсуви ґрунту в Індії - щонайменше 40 загиблих
  Наступний матеріал
  На Філіппінах відбувся фестиваль громадського транспорту [відео]
  Теги: