На Балканах найбільша за сто років повінь [сюжет, відео]

  Найбільша за сто років повінь - на Балканах. Регіон потерпає від рясних дощів і танення снігу в горах. У Боснії, Сербії, Хорватії та частково - в Албанії - відучора оголосили надзвичайний стан.

  Рівень води в річках Дрина та Неретва - найвищий за століття. Обсяг води в Дрині - в 11 разів більше, ніж зазвичай. Населені пункти, що розташовані у басейнах цих річок, борються з паводками. У воді - дороги та сільськогосподарські угіддя. Багато міст затоплені або взагалі відрізані від світу. Подекуди - немає тепла та електроенергії. Закриті школи та садочки. 

  Домагой Куре, мешканець Метковича, Хорватія: "У місті - хаос. На цій вулиці ще більш-менш порядок, та якби не було насосів, усе місто вже було б під водою".

  Місто Меткович у Хорватії постраждало не лише від дощів, а й від води, яку злили з резервуара на ГЕС у Боснії. Там наразі зупинили роботу усіх гідроелектростанцій.

  Івіца Ребак, мешканка Метковича, Хорватія: "У нас величезні проблеми, через те що вітер наганяє воду. Насоси працюють безперервно, проте без особливого успіху".

  В усіх балканських країнах триває евакуація населення з затоплених регіонів. У Сербії - вже перевезли понад півтори тисячі людей. Там затоплені - 300 будинків. У Боснії від повені найбільше потерпає місто Горажде. Воно відоме рафтингом - сплавом по річці. Зараз рафтингові човни застосовують для допомоги мешканцям. Метеорологи зазначають - дощі та повінь - спричинені циклоном на ім`я Катарина. Прогнозують, що найближчим часом він переміститься до центральної Європи.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Киргизстані чергова політична криза
  Наступний матеріал
  Авіаперевізник "Квантас" судитиметься з "Ролс-Ройс"
  Теги: