МВФ вимагає негайних реформ світового фінансового сектору

  Негайних і скоординованих реформ для фінансового сектору вимагає глава МВФ Домінік Строс-Кан. Свої побажання він озвучив на форумі у Давосі, після закритої зустрічі із банкірами.

  Зустріч політиків із фінансистами відбулася за зачиненими дверима - без зайвих свідків і поза офіційним порядком денним. Говорили - про реформування банківського сектору. Враженнями поділилися вже після розмови:

  Домінік Строс-Кан, глава МВФ: "Ми повинні активніше працювати над реформою фінансового сектору, набагато активніше, ніж дотепер. Ми не маємо того часу, який зазвичай потрібний для впровадження такої реформи. Тому ми мусимо діяти дуже злагоджено!"

  Про конкретні реформи поки що не домовилися. Втім з їхньою необхідністю погоджується більшість учасників форуму. За даними "Файненшиал Таймс", керівники кількох великих банків підтримали запровадження нового податку - який страхуватиме банківський сектор від ризиків. Тоді у випадку кризи не доведеться залучати кошти платників податків.

  Йозеф Акерман, глава Дойче Банку: "Ми ухвалимо рішення пізніше. Зараз все ще аналізуємо його можливі ефекти".

  Маріо Драгі, глава Банку Італії: "Мені здається, наша галузь краще починає розуміти наслідки своєї діяльності. Чи виллється це в якісь певні дії - побачимо. Потрібно зробити дуже багато - і самій галузі, і її регуляторам".

  Досі банкіри опиралися глобальному "податку на ризик". Змінив їхню думку - вважає "Файненшиал Таймс" - Барак Обама, який активно просуває нову регуляторну реформу. З-поміж іншого, американський президент прагне обмежити розмір банківських пасивів та фінансових корпорацій. Саме над-великі компанії ускладнюють вихід США із кризи. Банкрутсво кожного такого гіганта загрожує економіці усієї країни. Тож Вашингтон мусить їх рятувати - за будь-яку ціну.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Порошенко: Затриманих у Конґо українців - відпустили
  Наступний матеріал
  Казахи протестують проти передачі с/г земель Китаю
  Теги: