МВФ отримає додаткові кошти на боротьбу з кризою Єврозони

  Збільшити фінансові ресурси Міжнародного валютного фонду погодилися лідери країн Великої двадцятки. Це рішення вони ухвалили під час другого і останнього дня зустрічі держав-учасниць об`єднання в Каннах. Також за результатами саміту підписали міждержавну угоду про посилення контролю за сплатою податків, а Італія дала згоду на моніторинг експертів МВФ і Єврокомісії.

  Додаткові гроші на боротьбу з кризою Єврозони та іншими проблемами світової економіки виділять держави Великої двадцятки Міжнародному валютному фонду. Про це лідери країн-учасниць об`єднання домовилися на дводенному саміті в Каннах. Конкретні методи посилення МВФ міністри фінансів мають розробити до лютого наступного року.

  Жозе Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: "За результатами саміту ми надали міністрам фінансів мандат на збільшення фінансових ресурсів МВФ. Упродовж найближчих місяців вони розглянуть кілька варіантів втілення цього плану в життя. Серед імовірних методів позики держав Великої двадцятки або підтримка установи через трастові фонди. Таким чином, МВФ стане більш ефективним інструментом для боротьби з економічною кризою в усіх країнах світу".

  Значну увагу учасники зустрічі в Каннах приділили економічним проблемам Італії та Греції. Антикризові заходи італійської влади лідери країн Великої двадцятки назвали своєчасними та ефективними. Особливо вони відзначили згоду Рима на моніторинг економічних реформ фахівцями МВФ та Єврокомісії.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Взаємна довіра - це одна з найголовніших речей для подолання кризи. Згода уряду Італії на перевірку стану економіки стала дуже важливою подією саміту. Влада країни зрозуміла, що пов`язана міцними ринковими зв`язками з усім регіоном. Тож і успіх, і невдача будуть спільними".

  Що ж до Греції - чільники Великої двадцятки схвально відреагували на відмову від референдуму щодо пакету фінансової допомоги. Президент Франції назвав цей крок "повною зміною політичного клімату в країні" та запевнив - новина зміцнить курс євро.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Гадаю, наш сигнал дійшов. Це був дружній сигнал грецькому народу. Його сприйняли і влада, і опозиція".

  Лідери країн Великої двадцятки також домовилися посилити контроль за уникненням від сплати податків. Учасники об`єднання зобов`язалися ретельніше відстежувати рух грошей між державами й виявляти нечесних платників обов`язкових зборів. Таким чином, фінансисти планують заощадити для державних бюджетів десятки мільярдів євро. Цей захід має допомогти, передусім, грецькій економіці. Адже перед загрозою дефолту великі корпорації й мільярдери почали виводити свої капітали з країни.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Премія "Золота клізма 2011" знайшла свого володаря
  Наступний матеріал
  Двох активістів ВО "Свобода" виправдав Печерський суд
  Теги: