Премія "Золота клізма 2011" знайшла свого володаря

  Премія "Золота клізма 2011" знайшла свого володаря. Відзнаку за руйнівні дії у галузі охорони здоров’я цьогоріч заснувала Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ. Символом очищення вирішили нагородити президента Академії меднаук Андрія Сердюка. Лауреатом він став за особистий внесок у знищення унікального відділення СНІДу клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського.

  Премію "Золота клізма" за руйнівні дії в галузі охорони здоров’я цьогоріч заснувала Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ.

  Нагорода дісталася президенту академії меднаук Андрію Сердюку. Свій голос за його кандидатуру віддала і Жанна - пацієнтка відділення СНІДу клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського. Жінка побоюється: невдовзі на лікарню чекає переїзд. 

  Жанна, ВІЛ-позитивна: "Полторы тысячи людей ВИЧ-инфицированных будут выброшены на улицу".

  Саме стільки ВІЛ-позитивних та хворих на інфекційні гепатити лікуються в ось цій установі. Заклад розташований безпосередньо на вході до монастиря Києво-Печерської Лаври. Торік у червні прем’єр-міністр Азаров розпорядився: на території святині залишаться лише ті будівлі, що мають до неї стосунок. Натепер в академії меднаук мізкують, куди ж з території Лаври переселити лікарню.

  Володимир Гандзюк, головний лікар клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського АМН: "На недавній президії академії була створена робоча група, яка займається заходами по вирішенню цієї проблеми".

  Шістдесят два роки клініка займає це приміщення. Медпарацівникам повідомили: влітку заклад хочуть розформувати по різних будівлях. 

  Ярослава Лопатіна, лікар-інфекціоніст: "Клиника является уникальной для Украины. В этой клинике сосредоточена научная работа, лечебная, а также соцпомощь".

  Пацієнт Сергій наляканий: попри те, що він ледь пересувається, йому доведеться до своїх лікарів їздити по всій столиці.

  Сергій, ВІЛ-позитивний: "Попробуйте с одного тела какой-то член отрубить и выбросить. Не те функции начинает человек исполнять. Точно также и вот сейчас".

  Сусіди із палати Сергія поїхали вручати президенту академії меднаук золоту клізму. Хотіли почути, чому Андрій Сердюк не відстоює права пацієнтів перед Урядом. Непроханих гостЕй не чекали.  

  Дмитро Шерембей, заступник голови Координаційної Ради ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ": "Руководитель этой установы разрушает клинику, аналогов которой нет не только в Украине, но и в СНГ. В неё вложены миллионные средства украинских доноров, международных".

  Зустрічатися із пресою чільник академії також не схотів. А дії мережі ЛЖВ назвав "популістськими і неконструктивними".

  Людмила Голоднік, Дмитро Большаков, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  У Боярці відзначили столітній ювілей школи
  Наступний матеріал
  МВФ отримає додаткові кошти на боротьбу з кризою Єврозони
  Теги: