Мусульмани відзначають початок місяця Рамадан

  Початок Рамадану відзначають мусульмани усього світу. Протягом 30-ти днів вони постуватимуть від світанку до заходу сонця. У цей час віряни відданно моляться і вивчають Коран. Мусульмани вірять: він був написаний саме у цей період року.

  Рамадан - дев`ятий місяць року за місячним календарем. Точну хвилину його початку визначають спеціальні комісії. Більшість мусульман починають і завершують піст у час, вказаний експертами з Саудівської Аравії. Шиїти ж дотримуються розрахунків Ірану. У Мецці, священному місті, про початок Рамадану сповіщає спеціальний годинник на найвищій, як твердять саудівці, вежі у світі. Заввишки вона 400 метрів, а діаметр циферблата - 43 метри.

  Під час Рамадану мусульмани дотримуються суворого посту. Вони не вживають їжу, воду та навіть ліки, не курять від світанку до заходу сонця. У цей місяць люди зазвичай намагаються робити більше добрих справ і вдаватися до благочинності. Не постувати можуть вагітні жінки, діти, літні люди та подорожні. Ті ж, хто порушить піст - мають відбути його пізніше або спокутувати гріх, нагодувавши бідних.

  Палестинець: "Я буду молитися в мечеті Аль-Акса. Місяць мине дуже швидко. Я люблю Рамадан - він, як фільтр, очищує душу й тіло".

  Зазвичай під час Рамадану припиняються війни. Цьогоріч на це сподіваються мешканці багатьох країн. У Лівії і Сирії - не вщухають протести та бойові дії. Неспокійно і в Єгипті. Там більшість учасників безстрокової акції протесту в Каїрі вирішили призупинити акцію. Про це заявили представники 26 партій та рухів. Утім, найзавзятіші - залишилися.

  Мохаммад Карам, протестувальник: "Ми все підготували, вживатимемо їжу до світанку та після заходу сонця. Піст не завадить нам протестувати. Навіть більше, Рамадан - лише підносить наш ентузіазм".

  Через піст - вдень зачинені ресторани та продуктові крамниці. Багато хто готувався заздалегідь. Ще вчора ринки були переповнені покупцями, що розбирали овочі, солодощі, горіхи та фініки. Відсьогодні у тих крамницях, що працюватимуть, ціни будуть значно вищі.

  Ом Зайнаб, Єгипет: "Це гарний місяць, але ціни - дуже високі. Я хочу купити трохи солодощів. Після революції все й так подорожчало, але зараз - продавці піднімають ціни, як їм заманеться".

  Суворі заборони, що встановлюються для денного часу, знімаються із настанням ночі. Тож після заходу сонця міста оживають. Під час Рамадану проводять фестивалі, свята. Люди ходять у гості та влаштовують довгі вечері. Туристам у ресторанах пропонують спеціальне "рамаданне" меню. Щоправда, у деяких країнах - зокрема, в Саудівській Аравії - від іноземців вимагають суворого дотримання правил. За їхнє порушення - можуть навіть ув`язнити.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українка здобула срібло на конкурсі "Нова хвиля-2011"
  Наступний матеріал
  З українських аеропортів почали відправляти рейси компанії "Аеросвіт"
  Теги: