МУБАРАК ЙДЕ У ВІДСТАВКУ [репортаж, відео]

  Єгипетський Майдан - святкує. Три тижні демонстрацій повалили режим Хосні Мубарака, який очолював країну 30 років. На Єгипет чекають великі переміни. Військові, до яких перейшла влада, тепер мають оголосити про відставку уряду та обох палат парламенту. Сам Мубарак, який ще вчора у телезверненні заявляв, що добуде президентську каденцію до кінця - тобто до планових виборів у вересні, виїхав з Каїра.

  За одними даними, він у зимовій резиденції в курортному Шарм-ель-Шейху, за іншими - в Об`єднаних Арабських Еміратах, як і туніський лідер, який був змушений піти за подібного сценарію менше місяця тому. Світ реагує обережно. ЄС засвідчив повагу Мубараку за такий крок, Ізраїль сподівається, що перехід до демократії буде нанасильницьким, віце-президент США Джо Байден назвав події переломним моментом в історії.

  ***

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "У цій складній ситуаії, яку переживає країна, президент Хосні Мубарак вирішив залишити  посаду та доручив вищій раді збройних сил керувати країною".

  Президент Єгипту Хосні Мубарак керував країною майже 30 років. Новина про його відставку та перемогу революції ощасливила людей на площі Тахрір. У центрі Каїра тріумфують сотні тисяч протестувальників. Вони аплодують, розмахують прапорами та кричать: "Єгипет вільний!"

  Влада у країні перейшла до вищої військової ради. Її очолює міністр оборони країни маршал Хусейн Тантауї. Військові керуватимуть Єгиптом разом із Вищим конституційним судом. Уже запланували розпустити уряд і призупинити діяльність парламенту - повідомляє телеканал "Аль-Арабія". Сьогоднішні протести стали наймасовішими за останні три тижні виступів. У столиці зібралися близько двох мільйонів людей, сотні тисяч вийшли на вулиці інших єгипетських міст. Люди були готові штурмувати президентський палац. Раніше Вища військова рада пообіцяла забезпечити мирний перехід влади, а також скасувати режим надзвичайного стану, що діяв із 1981 року.

  Хосні Мубараку - кадровому військовому, маршалу авіації, у травні має виповнитися 83 роки. Він став президентом у 1981-му - після убивства тодішнього єгипетського лідера Анвара Садата. Референдуми тричі подовжували повноваження глави держави. У 2005 році відбулися перші в історії республіки альтернативні президентські вибори. Тоді Мубарак із великим відривом випередив своїх конкурентів. За час свого правляння він пережив шість замахів. Антипрезидентські виступи тривали в Єгипті три тижні. За цей час загинули, за даними ООН, понад 300 людей. Тисячі зазнали поранень. Кожен день заворушень обходився єгипетській економіці у понад триста мільйонів доларів. Найбільше постраждала туристична галузь країни.

  Попередній матеріал
  Завтра в Києві стартує "Сліва-фест"
  Наступний матеріал
  Хорватська компанія відмовляється платити українським морякам [репортаж]
  Теги: