Хорватська компанія відмовляється платити українським морякам [репортаж]

  Українські моряки благають по допомогу. Шестеро співвітчизників застрягли на трьох суднах хорватської компанії "Спліт Шіп Менеджмент". Судновласник не віддає морякам зарплату за півроку. Українці живуть на суднах уже понад рік. Термін дії їхніх віз давно закінчився. Вони побоються, що якщо зійдуть на берег - їх депортують додому без грошей.

  З гучномовцем, плакатами та символічними тільняшками. Це одесити приїхали до Києва докричатись до влади. Шестеро їхніх земляків-моряків ось вже понад рік не можуть повернутись з чергового рейсу додому. Серед них і чоловік Ірини Коваль - Юрій. У море він вийшов ще торік у квітні. Пішов працювати на судні хорватської компанії "Спліт Шіп Менеджмент". За півроку роботи обіцяли понад двадцять тисяч доларів. Та коли настав час розплачуватись - судновласник забув і про моряків, і про судно.

  Чоловікові Євгенії Матюхіної так само заборгували за роботу на судні. І він так само більше ніж рік не може зійти з корабля, який нині пришвартований у турецькому порту.

  На сайті хорватської компанії-судновласника жодних новин про проблеми з моряками. Навпаки, тут розповідають про досягнення компанії та шукають нових робітників. На дзвінок П`ятого каналу працівники підприємства відповідають однаково.

  Українська влада не турбується про своїх робітників за кордоном - скражаться представники організації, яка опікується моряками. Кажуть, вже кілька місяців марно звертаються до всіх інстанцій. Замість досягнень - тільки втрати.

  Про долю українців на хорватському кораблі у вітчизняному МЗС знають. Запевняють - вже ведуть переговори з судновласником з вимогою вирішити питання з українцями.

  Досягти вдалося лише згоди судновласника сплатити дорогу моряків додому. Проте постраждалі від такої пропозиції відмовились. Без грошей, кажуть, на Батьківщину не повернуться.

  Азад Сафаров, Наталія Жижко, Орест Пона, 5 канал 


  Попередній матеріал
  МУБАРАК ЙДЕ У ВІДСТАВКУ [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  П`ятеро українців постраждали внаслідок ДТП у Польщі
  Теги: