Муаммара Каддафі вбито [фото, відео]

  Від смертельних поранень під час штурму Сирта Загинув Муамар Каддафі. Про це офіційно оголосив Прем`єр національної перехідної ради Лівії Махмуд Джебріль. Загинув і один із синів полковника - Мутасім - саме він керував обороною міста. Британський канал "Скай ньюс" показав кадри, як повстанці волочать тіло Каддафі вулицею. НАТО поки що підтверджує лише факт авіадуру по колоні машин із полковником.

  Муаммар Кадафі - загинув, офіційно повідомила Національна перехідна рада Лівії. Цей  факт підтверджують і військові та політичні керівники нового уряду. За їхніми даними, полковника поранили під час захоплення його рідного міста, Сирта. Від завданих ран - він і помер. Останнім прихистком колишнього лідера Джамахірії стали велетенські дренажні труби під автострадою. Перше аматорське відео з місця події - оприлюднили світові новинні агенції.

  Абдул Гафіз Ґоджа: "Ми оголошуємо світові, що Муаммар Каддафі був убитий руками революціонерів. За кілька годин, а може й раніше, ми оголосимо про визволення Лівії".

  Після звістки про смерть Каддафі, Перехідна рада офіційно оглосила про визволення Сирта - останнього оплоту полковника. На вулицях лівійських міст розпочалися масові гуляння.

  Тепер для Лівії - розпочинається нове, вільне життя - так вітають Перехідний уряд із перемогою - лідери світових держав. Президенти ЄС та Єврокомісії назвали загибель Каддафі - кінцем доби деспотизму і репресій. Політики висловлюють надію, що в Лівії запанує мир. Різні племена країни - зможуть домовитися щодо розподілу влади, і населення - не потерпатиме від чвар та війн. Попередні ж злочини самого Каддафі - усе одно треба розслідувати, незважаючи на його смерть - така думка міжнародної правозахисної організації "Г’юман райтс вотч"

  Бернар Анрі-Леві, філософ, радник Ніколя Саркозі: "Основною місією воєнної коаліції, яку очолила Франція - було запобігти кривавим убивствам мирних мешканців у Лівії. А подальшою метою - захопити і заарештувати людину, яка організовувала ці вбивства. Нині - це було зроблено. Війна - завершилась. Покладено край кровопролиттю. Ми входимо в нову еру, яка буде ерою Лівії".

  Муаммар Каддафі прийшов до влади у Лівії у 69-му році, внаслідок військового перевороту. Він розробив нову форму суспільного ладу - Джамахірію, і оголосив себе її незмінним лідером. Він не раз воював і мирився - і з сусідніми африканськими державами, і з Західним світом. Пережив - кілька замахів на власне життя. Стартом для усунення Каддафі від влади стала низка революцій в арабських державах, майже рік тому. За криваві придушення антивладних демонстрацій - полковника оголосили у міжнародний розшук. Легітимною владою - дедалі більше держав визнають Перехідний національний уряд.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Фото Aljazeera, з сайту Корреспондент.Net

  Попередній матеріал
  Каддафі загинув під час штурму Сирта
  Наступний матеріал
  Муаммара Каддафі вбито [фото, відео]
  Теги: