Муаммара Каддафі та його сина поховали у лівійській пустелі

  Муаммара Каддафі та його сина Мутассима поховали на світанку в пустелі. Утім, де саме - таємниця. Їхні тіла під конвоєм вночі вивезли із приміщення, де впродовж кількох останніх днів вони були виставлені на огляд. Тим часом у Сирт, де народився й загинув полковник, поступово повертаються мешканці. Їм доведеться відбудовувати свої домівки, адже місто після запеклих боїв перетворилося на руїни.

  Чотири людини поховали Муаммара Каддафі та його сина Мутассима. Усі вони поклялися на Корані, що ніколи і нікому не викажуть таємного місця розташування могили полковника. Про це повідомляють у Перехідній національній раді. Нова лівійська влада побоюється перетворення могили Каддафі на місце паломництва. Напередодні лояльні до нової влади військові закрили доступ до приміщення, де лежали тіла Муаммара та Мутассима Каддафі, й під охороною вивезли їх до пустелі.

  Хайтам, солдат Перехідної національної ради Лівії: "Родини загиблих у боротьбі проти режиму Каддафі вже побачили тіло тирана. Тож тепер ми можемо поховати його. Хай доля Муаммара Каддафі стане застереженням для всіх правителів, які зазіхають на свободу людей".

  Мешканці Сирта, які втекли з міста через бойові дії, повертаються до своїх домівок, більшість з яких -зруйновані. Вціліли лише шпиталь, університет і кілька житлових кварталів. Перехідна національна рада Лівії обіцяє допомогти у відбудові помешкань.

  Мосбах, мешканець Сирта: "Такою була наша доля. Дуже добре, що разом із сім`єю зміг вибратися із Сирта до початку штурму. Нова влада компенсує збитки. Ми довіряємо їй".

  Фарадж аль-Хуні, мешканець Сирта: "В нашому місті наче відбулося виверження вулкана. Більшість будинків зруйновані, їх неможливо відремонтувати. Сирт не відбувся незначними пошкодженнями - майже весь населений пункт лежить у руїнах. Місцеві мешканці почали повертатися до своїх домівок, але досі бояться відновлення бойових дій".

  Після завершення війни міжнародна спільнота вимагає у нової лівійськовї влади якнайшвидше провести розслідування злочинів, скоєних усіма сторонами конфлікту. Лише напередодні в Сирті знайшли півсотні тіл страчених прибічників Муаммара Каддафі. Загибель самого полковника і його сина Мутассима також викликає багато запитань. Адже точно відомо, що на момент захоплення лояльними до Перехідної національної ради солдатами вони були живими.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В австралійському зоопарку презентували рідкісних суматранських тигренят
  Наступний матеріал
  Кількість жертв землетрусу в Туреччині сягнула 366 осіб
  Теги: