Молочний скандал на Балканах

  Молочний скандал на Балканах. Кілька держав призупинили імпорт або ж вилучили з продажу молоко з ймовірним вмістом канцерогенних речовин.

  Йдеться про Афла-токсини, які містяться в грибку, що може уразити продукти харчування корів. У малих дозах ці токсини безпечні, проте великий вміст може спричинити рак. Щоб заспокоїти населення влада Сербії вилучила з продажу майже півсотні сортів молока. Проте людей закликають не панікувати, адже офіційна перевірка продукту іще триває. Заборонила імпорт молока і сусідня Боснія. Там підозрюють, що грибок міг міститися у молоці із Македонії, Німеччини, Словаччини та Угорщини.
   
  Горан Кнезевич, міністр сільського господарства Сербії: "Ця проблема - не лише місцева. Схожа ситуація - у всьому регіоні. Я спілкувався з міністрами сільського господарства Угорщини, Румунії, Хорватії, Боснії, Македонії, Чорногорії. Вони це підтвердили. Минуле літо було посушливим, а період заготівлі харчів для худоби - навпаки, видався надто вологим. Тож продукти харчування корів у регіоні - вразив грибок. Ми вживаємо усіх можливих заходів, щоби вирішити цю проблему і гарантувати безпеку для споживачів молока".

  Попередній матеріал
  В Афінах масові демонстрації призвели до сутички з поліцією
  Наступний матеріал
  Чергове виверження сіцилійського вулкана "Етна"
  Теги:
  Loading...