Молдова планує за допомогою Румунії зменшити залежність від "Газпрому"

  Молдова має намір запозичити досвід Литви у плані диверсифікації поставок енергоресурсів та забезпечення енергетичної безпеки.


  Як повідомляє ІА REGNUM, про це заявив віце-прем'єр, міністр економіки Молдови Адріан Канду на зустрічі з послом Литви в Кишиневі Римантасом Латакасом.

  "Ми хочемо перейняти литовську модель диверсифікації енергоресурсів", - сказав Канду.

  Він також повідомив про намір молдавської влади продовжити газопровід "Ясси-Унгени" до Кишинева. У свою чергу, посол Литви висловив готовність "надати в розпорядження Кишинева всю необхідну інформацію".

  В даний час Молдова на 100% залежить від поставок російського газу. Румунсько-молдавський газопровід  "Ясси-Унгени", урочисте відкриття якого відбулося 27 серпня п.р., за оцінкою самого Кишинева, у короткостроковій перспективі може знизити залежність Молдови від російського "блакитного палива" з 100% до 95%.

  При тому "румунський газ" зможуть отримати лише жителі двох прикордонних районів Молдови, однак досі не отримали і невідомо, коли отримають, незважаючи на обіцянку молдавських властей про початок поставок вже з вересня.

  Для завершення взаємного підключення газотранспортних мереж Молдавії та Румунії молдовській стороні необхідно ще побудувати компресійні станції і ще один газопровід "Унгени-Кишинів".

  Загальні витрати на ці проекти становлять близько 200 млн євро, тобто приблизно в 10 разів перевищують вартість газопроводу "Ясси-Унгени", при тому, що молдавська сторона не зуміла знайти грошей на покриття будівництва навіть своєї ділянки цього газопроводу, звернувшись за допомогою до Румунії і фондів Євросоюзу.

  При цьому ЄС, на допомогу якого розраховував Кишинів, вже заявив, що готовий взяти на себе лише 5% необхідних витрат по створенню інфраструктури для доставки "румунського газу" в Кишинів.

  Молдовська влада тим часом повідомили про наявність у них енергетичного Плану "Б" і ведуть переговори про можливість поставок зрідженого газу з США. Крім того, міністр економіки Молдови Адріан Канду в середині жовтня повідомив про намір Кишинева за фінансової підтримки західних партнерів побудувати в районі порту Джурджулешти на Дунаї термінал для скрапленого газу та підземне газосховище.
  Попередній матеріал
  На Львівщині перебуває близько 25 тис. вимушених переселенців з Криму та Сходу України
  Наступний матеріал
  Бійців одного з добровольчих батальйонів затримано за перевезення марихуани