Міжнародний жіночий день у світі відзначають як день боротьби за права жінок

  Міжнародний жіночий день, який в Україні поступово перетворився на свято весни, у світі відзначають як день боротьби за права жінок. У багатьох країнах сьогодні відбуваються акції, мета яких - привернути увагу до дискримінації жінок.

  У Південній Кореї - активісти влаштували флеш-моб на вулицях Сеула. Десятки жінок - танцювали під запальні хіти Абби. Таким чином організатори нагадали корейцям про жіноче свято і можливість зайвий раз висловити любов і повагу мамам, дружинам і сестрам. Не забули - і про вимогу розширення прав жінок на роботі та в суспільстві.

  Кім Мі-Ран, активістка: "Ми підготували флеш-моб, щоби нагадати суспільству про особливі проблеми жінок. Ми хочемо, щоб усі жінки святкували цей день разом із нами".

  На Філіппінах - міжнародний жіночий день відзначають уже всоте. Тисячі жінок зібралися в Манілі на демонстрацію. Вимоги за сто років - не змінилися: маніфестантки прагнуть рівноправ`я з чоловіками. Значна група жінок - вимагала компенсації за знущання під час Другої світової війни. Японська армія примушувала їх працювати повіями.

  Нарсиса Клаверія, постраждала під час Другої світової війни: "Ми все ще боремося за справедливість для жінок, які постраждали під час війни. Уряд має щось зробити".

  А от у Мексиці на честь свята провели - жіночий марафон. Понад 8 тисяч жінок взяли участь у 10-кілометровому кросі. Організатори зазначили - заохочуючи жінок до бігу, намагалися вказати їм, що необхідно ставити та досягати мети. Учасниці - в захваті від такого способу святкування.

  Учасниця марафону: "Мені 56. Я беру участь у марафоні вже втретє. Сильно втомилася, утім, мені дуже сподобалося і я почуваюся щасливою".

  Незвичним способом привітав жінок із 8 березня Джеймс Бонд. Актор Деніел Крейг, що грає суперагента - знявся у відеоролику для організації, що бореться за рівноправ`я жінок. Спочатку він з`являється в образі Бонда, а потім - в образі його дівчини. У закадровому тексті - Бонду ставлять питання про нерівну оплату жіночої праці та насильства. Показ дівчини Бонда - супроводжується сумною статистикою дискримінації жінок.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  60-т мілн. доларів очікують вторгувати організатори наступного аукціону "Сотбі"
  Наступний матеріал
  В Українському домі відкрили виставку "Любов, комсомол, весна" [відео]
  Теги: