В Українському домі відкрили виставку "Любов, комсомол, весна" [відео]

  Ностальгія за Радянським Союзом у подарунок українським жінкам. До символічної дати - століття відзначання восьмого березня в Українському домі відкрили виставку "Любов, комсомол, весна". Призабутий уже соцреалізм - живопис, плакати, раритети та моду радянської епохи бачила і Леся Головата.

  Леся Головата, "5 канал": "Для того, щоби викликати в людей ностальгію, необхідно показати їм щось, знайоме з дитинства. Кожен, хто народився в СРСР може тут впізнати типові інтер`єри, техніку, пресу та документи".

  А от цнотливі моделі вбралися в сукні, які могли би носити їхні бабці. В одязі витримані всі канони теперішнього кабмінівського дрес-коду. Від глибини декольте до довжини сукні. Попри це комсомолками дівчата себе не відчувають.

  Це мода 60-років минулого століття. Для комсомолок, спортсменок, активісток і просто красунь.

  Вікторія Боровик, дизайнер: "Коллекция посвящалась не комсомолу, а женщинам, которые после войны умели из ничего создавать красивые образы. и оставаться женственными, очаровательными, любимыми".

  Якщо жінки не можуть відвести поглядів від подіуму, то чоловікам цікавіша виставка живопису часів соцреалізму. Сергія Пояркова зачарував не відомий йому автор картиною про зустріч Юрій Гагаріна в Москві.  

  Сергій Поярков, художник: "При соцреализме умели рисовать, пусть это не стоит миллионы, как Джеф Кунс, но все- таки Джеф Кунс никогда не сможет нарисовать так картину, как этот автор".

  Уміли в Радянському союзі й плакати малювати, і гасла на них писати. Скульптор Олег Пінчук безуспішно шукає плакат, який залишив найбільший слід у його житті.

  Олег Пінчук, скульптор: "Детям всем полезні джемы. а я згадую своє дитинство, коли ти заходиш у аптеку, завжди там пахло риб`ячим жиром і завжди там висіли плакати з зображенням цих капсулок і усміхнених червонощоких діточок".  

  А от муза року - Ада Роговцева - ностальгувати не почала. Ні любов, ні комсомол, ні весна її не зачепили.

  Ада Роговцева, акторка: "Мені це не подобається, мені це нецікаво. це дуже примітивно, у лоб так, знаєте".

  Теж без ностальгії, але з інтересом грається символами епохи комсомолу наймолодший відвідувач. Це його перші уроки історії.

  Леся Головата, Олександр Зименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Міжнародний жіночий день у світі відзначають як день боротьби за права жінок
  Наступний матеріал
  Султан Омана призначив кількох нових міністрів
  Теги: