Міжнародна спільнота не може домовитись про закриття повітряного простору над Лівією

  Війська Каддафі бомблять східне місто Адждабію. За інформацією телеканалу "Аль-Джазіра" авіація завдала щонайменше чотири повітряних атаки. Адждабія - передостаннє місто, яке влада намагається відбити у повстанців. Далі армія Каддафі планує рушити на головний центр опозиції - Бенґазі. Тим часом світова спільнота не може домовитися щодо закриття повітрянного простору над лівійською територією.

  Порожні вулиці та закриті крамниці. Адждабію пильнують озброєні повстанці. На місто наступають війська Каддафі.

  Шаріф, власник аптеки: "Усі збентежені і налякані. Крамниці не працюють. Ніхто не знає, що може трапитися".

  Авіація вже завдала кілька ударів. Зазнали поранень щонайменше п`ятеро людей.

  Карім, мешканець Адждабії: "Ті, хто на боці Каддафі, мають передумати. Чому вони підтримують його? Він же атакує свій власний народ. Муаммар - не лівієць. Він убивця і корупціонер".

  Війська Каддафі відбивають одне за одним міста в опозиції. Напередодні вони витіснили повстанців з Рас-Лануфа та Ель-Бреги. Головний козир Каддафі - авіація. Якщо військам  вдасться взяти під контроль Адждабію, вони рушать на Бенґазі - головний центр опору опозиції.

  Опозиціонер: "Ми помремо за Бенґазі. Якщо Каддафі сунеться сюди - буде війна".

  Мешканець Бенґазі: "Здебільшого налякані жінки, ми, чоловіки, не боїмося нічого".  

  Опозиція невтомно благає світову спільноту закрити повітряний простір над Лівією. Ліга арабських держав вже підтримала цю пропозицію. Тоді як країни Великої вісімки та Рада безпеки ООН поки що не можуть домовитися щодо заборони польотів над лівійською територією. Проти виступають Росія та Німеччина.

  Ален Жуппе, міністр закордонних справ Франції: "Ми не змогли переконати членів Великої вісімки. Франція разом із Великою Британією просили про закриття повітрянного простору над Лівією. Зараз перевага на боці Каддафі. Якби ми застосували силу, щоби нейтралізувати аеродроми та літаки ще минулого тижня, опозиція не була б у такому скрутному становищі".

  Заворушення у Лівії тривають більше місяця. Людям бракує ліків та харчів - наголошує Червоний Хрест. Ті, кому пощастило отримати продукти та медикаменти, намагаються їх продати, щоби заробити грошей на квиток і втекти з неспокійної країни, кажуть у міжнародній організації. До Лівії вже прибули посланці ООН, щоби перевірити інформацію.

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Севастополі масово вбивають безпритульних собак
  Наступний матеріал
  Футбольна збірна України готується до матчу з італійцями
  Теги: