Між Китаєм та Японією загострюється конфлікт за острівний архіпелаг Сенкаку

  Китай висловив офіційний протест Японії через затримання кількох активістів, які висадилися на спірному архіпелазі Сенкаку. Китайці прибули на один з островів, щоби відзначити 67-му річницю поразки Японії у Другій світовій війні.

  Під японським посольством у Пекіні зібралися протестувальники. Вони також вимагають негайно звільнити активістів. Ще одна демонстрація відбулася в Гонконзі. Японія вже заявила про намір депортувати затриманих. Архіпелаг Сенкаку є предметом територіальних суперечок між Китаєм та Японією. Конфлікт загострився після того, як неподалік островів виявили поклади газу. Китай вимагає повернути йому архіпелаг. У березні минулого року китайська компанія розпочала видобуток газу на кордоні поблизу Сенкаку. Японія запевняє - газ знаходиться під її територіями, і Китай на нього права не має.

  Китайський мітингувальник: "Японія - маленька острівна країна, що не має жодних ресурсів. Вона повинна підтримувати добрі відносини з сусідами, це єдиний вихід. В іншому випадку великий океан може стати її могилою".

  Громадянин Японії: "Я занепокоєний тим, що відносини між країнами можуть зіпсуватися. Якщо цю суперечку не вдасться вирішити спокійно, може дійти навіть до збройного конфлікту".

  Попередній матеріал
  Нігерія потерпає від повені - щонайменше 5 загиблих
  Наступний матеріал
  До Дня Незалежності у Києві відкрилась фотовиставка [відео]
  Теги: