tsn.ua

Міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини ухвалили декларацію в Берліні

  У Берліні завершилася зустріч міністрів закордонних справ Росії, України, Франції та Німеччини.


  Про це повідомляє ТСН.

  Як повідомляється, результатом переговорів стала декларація, в якій ідеться про створення тристоронньої групи із урегулювання кризи на Сході України. Уже найближчим часом представники України, Росії та ЄС мають підготувати умови для припинення вогню.

  Очільники дипломатичних відомств зібралися у німецькій столиці на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Зустріч була закритою для преси і проходила у будівлі німецького МЗС.

  Нині на переговорах міністрів закордонних справ постали дві головні теми. Перша - як облаштувати ефективний захист українського кордону, щоб припинити потрапляння на українську територію бойовиків та зброї з Росії. Також Берлін хоче домогтися гарантій безпеки для спостерігачів ОБСЄ, які мають працювати на Донбасі.

  Ще одна мета нинішніх переговорів дипломатів чотирьох країн - підготувати ґрунт для припинення воєнних дій на Донбасі за реального сприяння Росії: коли б сепаратисти припинили вогонь, а не зловживали затишшям для предислокації, ротації і подальших атак на українських військових.
  Попередній матеріал
  Президент поспілкувався по телефону зі звільненими журналістами "Громадського"
  Наступний матеріал
  Клімкін назвав чотири найважливіші пункти в деескалації конфлікту на Сході