Між Фінляндією та Естонією виникла дипломатична криза через націоналістичні висловлювання

  Висловлювання міністра закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміої в бік країн Балтії про те, що вони дотримуються націоналістичної політики та не випускають російськомовні передачі, викликали дипломатичну кризу між Фінляндією та Естонією

  Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на фінську газету Hufvudstadsbladet.

  Раніше міністри закордонних справ Естонії, Литви, Данії та Великої Британії у спільному зверненні запропонували, що ЄС повинен відповісти на російську пропаганду контрпропагандою.

  Однак Туоміоя дотримується іншої думки щодо цього. "Це пов'язано з націоналістичною політикою країн Балтії. Тому в цих країнах не виходять новини російською мовою. Ми в Фінляндії обрали інший шлях", - заявив Туоміоя в інтерв'ю Hufvudstadsbladet, і нагадав, що у Фінляндії виходять телевізійні новини російською мовою.

  Президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес двічі прокоментував заяву Туоміої в Twitter. "Туоміоя виступає проти створення бюро пропаганди. Естонці - націоналісти, бо у них немає російськомовних передач, так заявляє фінський міністр, - пише Ільвес у своєму Twitter-акаунті. - Оскільки не всі розуміють іронію, повинен додати, що російськомовні передачі виходять з першого дня роботи естонського телебачення ETV".

  У результаті заява Туоміої викликала дипломатичну кризу між Фінляндією та Естонією, зазначає Hufvudstadsbladet. Посол Фінляндії в Таллінні був у четвер викликаний в МЗС Естонії для роз'яснень. Також посол Естонії зустрівся з міністром закордонних справ Фінляндії.

  Пізніше Ерккі Туоміоя заявив, що він добре знає про наявність російськомовних передач в Естонії, а скандальне інтерв'ю, за словами Туоміої, містило помилки. Туоміоя наголошує, що він дав інтерв'ю Hufvudstadsbladet по телефону і не перевіряв остаточний текст.

  "Я взагалі не згадував Естонію. Я добре знаю, що в Естонії виходять як теле-, так і радіопередачі російською мовою. Я послався на ситуацію в цих країнах в перші роки незалежності, коли питання про становище меншин викликало розбіжності", - пояснив фінський міністр у четвер увечері.

  Також Туоміоя додатково прокоментував пропозицію країн Балтії щодо контрпропаганди. "Ми повинні забезпечити доступність ділової та правдивої інформації російською мовою. Ми повинні докласти зусиль для досягнення цієї мети. Тим не менше, питання про те, хто саме повинен це зробити, поки залишається відкритим. Ми всі згодні з тим, що пропаганда Росії шкідлива і ми повинні відповісти на неї належним чином", - сказав Туоміоя.

  Нагадаємо, наразі Євросоюз розглядає можливість створення власного російськомовного телеканалу. Це може стати реакцією на спільне звернення Великобританії, Данії, Литви та Естонії.

  Попередній матеріал
  Порошенко проводить нараду у Головному центрі РНБО
  Наступний матеріал
  Янукович не планував тікати з України, інакше підірвав би Межигір'я - Добкін

  США розглядає можливість великих інвестицій в Україну - Сорос

  Зустріч контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ пройшла без розголосу

  Навального затримали просто біля під'їзду власного будинку

  У Бельгії застрелили двох імовірних ісламських бойовиків