Мешканці Землі могли спостерігати за унікальним місячним затемненням [відео]

  Унікальне астрономічне явище – останнє цього року повне місячне затемнення – мали змогу спостерігати мешканці Землі. Цього разу воно збіглося із зимовим сонцестоянням та повним місяцем. Востаннє таке було півтисячі років тому.

  З давніх часів явища місячного затемнення та зимового сонцестояння для людей були особливими. Їх пояснювали і як знамення кінця світу, і як найкращий час для очищення свідомості. У ці дні прибічники духовних культів здійснювали особливі обряди, а наші предки-язичники робили жертвоприношення. Науковці стверджують - цього року можна було спостерігати справді унікальне астрономічне явище.

  Ед Крупп, астроном: "Кожне місячне затемнення цікаве, воно відрізняється від інших. Але збіг у часі із зимовим сонцестоянням, тобто з одним із найкоротших днів року, робить це затемнення справді унікальним. Востаннє таке було близько чотирьохсот років тому. Ми маємо змогу спостерігати за історичною подією!"

  Місяць увійшов у тінь Землі приблизно о сьомій ранку за Гринвічем. За даними NASA, повна фаза тривала три з половиною години. Коли тінь вкривала місяць, він змінював свій колір - від сірого до помаранчевого та червоного.    

  Ніна Суарес, відвідувачка обсерваторії: "Ми прийшли побачити затемнення, адже наступне таке, кажуть, буде через вісімдесят років. Не думаю, що доживу до нього!"

  Найкраще розгледіти явище змогли мешканці Північної Америки, Західної частини Південної Америки та Півночі Скандинавського півострова. За прогнозами астрономів, наступного разу зимове сонцестояння та місячне затемнення співпадуть 21 грудня 2094 року.

  Попередній матеріал
  "Укртелеком" оцінять заново
  Наступний матеріал
  У Музеї іграшки відкрили виставку ялинкових прикрас [репортаж, відео]
  Теги: