Мешканці Кенії, Уганди та Судану привітали ліквідацію бін Ладена

  Родичі жертв терактів та вцілілі в атаках, які організував Усама бін Ладен у кількох африканських країнах, зібралися біля меморіальних комплексів, щоби вшанувати пам`ять загиблих і поділитися враженнями від смерті терориста номер один. Мешканці Кенії, Уганди та Судану привітали ліквідацію бін Ладена, проте висловили занепокоєння через можливу помсту.

  Дуглас Сідіало вижив, але осліп, під час вибуху біля посольства Сполучених Штатів у столиці Кенії - Найробі - в 1998-ому. Тоді теракт, організований Усамою бін Ладеном, забрав життя двохсот дванадцяти людей. Почувши звістку про смерть лідера Аль-Каїди, Сідіало прийшов до меморіалу загиблих, щоби ще раз вшанувати їхню пам`ять.

  Дуглас Сідіало, вцілілий під час теракту: "Історія бін Ладена закінчилася. Це велике полегшення для всіх нас. Але я хотів би, щоби його схопили живим і він пояснив нам, чому зробив так багато зла людям. Боюся, що послідовники лідера Аль-Каїди зроблять з нього мученика і залучать ще більше терористів до своєї організації".

  Торік у липні під час чемпіонату світу з футболу бойовики сомалійського крила Аль-Каїди здійснили теракт в Уганді. Тоді загинули сімдесят дев`ять відвідувачів спортивного бару. Після смерті бін Ладена збройні сили країни готуються до нових атак.

  Фелікс Кулайджи, речник збройних сил Уганди: "Ми святкуємо загибель міжнародного вбивці і спонсора тероризму - бін Ладена. Проте заспокоюватися ще зарано. Очікуємо помсти від його прибічників".

  В Судані на початку дев`яностих Усама бін Ладен організував кілька таборів для вишколу бойовиків. До цієї країни лідер Аль-Каїди перебрався після того, як його позбавили громадянства Саудівської Аравії.

  Тітал Ісмаіл, журналіст: "Швидше за все, Аль-Каїда спробує помститися за вбивство свого лідера. Помічники бін Ладена спробують зв`язатися з групами бойовиків, які всі ці роки підпільно діяли в Судані. Головними цілями, імовірно, стануть місцеві представництва американських установ".

  Лідери африканських країн сподіваються, що ліквідація бін Ладена допоможе здолати опір сомалійських бойовиків і принесе стабільність до регіону. Проте запроваджують додаткові заходи безпеки, оскільки пакистанські таліби вже поклялися помститися за смерть лідера Аль-Каїди.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  На Вінниччині проводять перепис лелек [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  В Аргентині розлючені пасажири підпалили вагони потягів
  Теги: