www.aif.ru

Меркель, Туск та Юнкер відреагували на перемогу Трампа

  Політики закликали до тісної американсько-європейської співпраці

  Канцлер ФРН Ангела Меркель сьогодні, 9 листопада, привітала республіканця Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США і висловила надію на тісну співпрацю між двома країнами, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Вітаю переможця президентських виборів у США Дональда Трампа. З жодною країною за межами ЄС у нас немає таких глибоких відносин, як зі США", – заявила вона в Берліні.

  "Німеччина і Америка пов'язані такими цінностями, як демократія, свобода, повага до закону і людини, незалежно від її коріння, кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації і політичних поглядів... Виходячи з цих цінностей, я пропоную майбутньому президентові США Дональду Трампу тісну співпрацю", – додала Меркель.

  Президент Європейської Ради Дональд Туск та голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у середу, 9 листопада, привітали Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США та закликали до тісної американсько-європейської співпраці у відстоюванні територіальної цілісності України.

  "Ми висловлюємо наші щирі привітання у зв'язку з обранням 45-го Президента США. Стратегічне партнерство між Європейським Союзом і США корениться у спільних цінностях щодо свободи, прав людини, демократії й віри в ринкову економіку. Протягом багатьох років ЄС і США працювали разом, щоб забезпечити мир і процвітання для наших громадян і для людей в усьому світі", – мовиться у вітальному листі Туска і Юнкера, пише "Німецька хвиля".

  За словами європейських політиків, на сьогодні зміцнення трансатлантичних відносин важливіше, ніж будь-коли. "Тільки тісно співпрацюючи, ЄС і США можуть продовжувати домагатися результатів у роботі з безпрецедентними викликами, такими як "Ісламська держава", загрози суверенітету й територіальній цілісності України, зміни клімату й міграція", – заявили Туск та Юнкер.

  Попередній матеріал
  Уряд підвищив ціни на алкоголь
  Наступний матеріал
  У Київській області ліквідована нарколабораторія – СБУ

  Експерт: Після Brexit і перемоги Трампа бачимо, що соцопитування не спрацьовує

  Путін привітав Трампа: сподівається на виведення російсько-американських відносин із кризи

  "Світ стане божевільнішим": Світові політики по-різному відреагували на перемогу Трампа

  Американці реагують на перемогу Трампа: Запити про зміну громадянства "зламали" сайт канадської міграційної служби