Twitter / @timsullivan23

"Світ стане божевільнішим": Світові політики по-різному відреагували на перемогу Трампа

  У Європі вважають перемогу республіканця "гірким попередженням", а президент Росії висловлює надію на спільну роботу

  Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп переміг на виборах 45-го президента США, набравши необхідні 270 голосів виборників. У свою чергу, кандидат від Демократичної партії Гілларі Клінтон визнала свою поразку і привітала свого конкурента.

  На результати виборів вже встигли відреагувати політики різних країн світу.

  Президент Європарламенту Мартін Шульц у своєму Twitter привітав американців із новим президентом, втім, зазначивши, що перемога Трампа стане "важким моментом" у стосунках США та ЄС.

  Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, також у своєму Twitter, привітав республіканця з перемогою й уточнив, що лише у співпраці Євросоюз та Сполучені Штати зможуть "долати безпрецедентні виклики".

  Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас написав у Twitter, що з перемогою Трампа на президентських виборах світ стане ще більш безумним: "Світ на цьому не закінчиться, але стане божевільнішим".

  Пізніше він додав: "Те, що обрали Трампа – це гірке попередження. Ми маємо ще рішуче боротися із причинами, які можуть призвести до страху, ненависті та ізоляції".

  Із перемогою кандидата від Республіканської партії привітав президент РФ Володимир Путін. У телеграмі на сайті Кремля він побажав Трампу успіхів у роботі та висловив надію на спільну роботу з виведення російсько-американських відносин з кризового стану.

  Прем'єр-міністр Швеції Стефан Льовен заявив, що бажав би, щоб перемогла Гілларі Клінтон. Втім, за його словами, Швеція матиме хороші стосунки із США незалежно від того, хто стане новим президентом країни. Про це повідомляє канал SVT.

  У свою чергу, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав новообраного президента США з перемогою на виборах та висловив сподівання, що нова адміністрація продовжить курс на підтримку України.

  Читайте також: Американці реагують на перемогу Трампа: Запити про зміну громадянства "зламали" сайт канадської міграційної служби

  Попередній матеріал
  Еколог розкритикувала представлену на Кабміні карту вирубки лісів
  Наступний матеріал
  Кабмін погодив звільнення Саакашвілі

  Путін привітав Трампа: сподівається на виведення російсько-американських відносин із кризи

  Американці реагують на перемогу Трампа: Запити про зміну громадянства "зламали" сайт канадської міграційної служби

  Перемога Трампа стрімко обвалила єврооблігації України

  Трамп виступив із переможною промовою – повне відео

  Світові фондові ринки обвалюються після того, як Трамп став лідером виборчих перегонів

  Клінтон привітала Трампа із перемогою