Меркель: катастрофа на японській АЕС має апокаліптичні масштаби

  Катастрофа на японській АЕС - має "апокаліптичні масштаби". Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час виступу у Бундестазі. За її словами, передбачити наслідки аварії - поки що неможливо.

  Ангела Меркель висловила надію, що події в Японії не справлять негативного впливу на світову економіку. Вона зазначила, що Німеччина не планує повністю відмовитися від атомної енергії. Але вирішила не подовжувати термін експлуатації старих АЕС до 2040 року. Мораторій триватиме три місяці. За цей час Кабмін має наново розробити план переходу Німеччини на відновлювані джерела енергії. Нові атомні проекти у країні - призупинили. Аналогічне рішення ухвалила влада Швейцарії. Однак, Франція, Росія, Італія, Туреччина, Чехія та Польща - і надалі розвиватимуть атомну енергетику.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Я підтримую перевірки на атомних станціях у Євросоюзі. Нам потрібні високі стандарти безпеки. Можлива катастрофа стосується не тільки тієї країни, де розташована АЕС. Я сподіваюся, що японська катастрофа - не матиме радикального впливу на світову економіку. У будь-якому випадку, ми та наші партнери працюватимемо над зменшенням впливу наслідків стихійного лиха".

  Попередній матеріал
  Опів на першу ночі - в Україну з Японії повернуться 137 співвітчизників
  Наступний матеріал
  Президент рухається в бік Сенатської моделі влади - Каплієнко
  Теги: