Президент рухається в бік Сенатської моделі влади - Каплієнко

  Навіть в умовах нинішньої вертикалі влади існує конфлікт інтересів між Президентом і Кабінетом міністрів, тому Президент вирішує цей конфлікт через зменшення повноважень уряду. Про таке в ефірі «5 каналу» заявив член депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Володимир Каплієнко.

  «Безумовно існує конфлікт інтересів, навіть в умовах діючої провладної більшості, існує конфлікт інтересів, між вертикаллю президентською і Кабміном. Це природно, тому що цей конфлікт було закладено не сьогодні і влада намагається вийти з нього. Безумовно, в умовах більш підсиленої позиції президента  він намагається отримати більше повноважень навіть через вплив на кадровий склад Кабінету міністрів, що не подобається Кабміну. Я в цьому впевнений і навіть я це знаю», - зазначив Каплієнко.

  На думку депутата,  концентруючи владу Президент рухається в бік Сенатської моделі влади, як у США.

  «Спостерігаючи це збоку, в мене є впевненість, що можливо Президент  країни з цими намаганнями рухається у бік Сенатської моделі, яка на сьогоднішній день існує у США. Тобто, коли президент має невеличкий апарат і все, далі іде уряд», - заявив Каплієнко.

  Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про Кабінет міністрів України", який був внесений на розгляд парламенту Президентом України. Який передбачає скасування норми, за якої член Кабінету міністрів, окрім прем`єр-міністра України, може бути звільнений з посади Президентом за поданням прем`єра.  Таким чином, відтепер прем’єр-міністр не матиме права на подання щодо звільнення члена уряду. Тому законопроект, по суті, ухвалений в такому ж вигляді як і в першому читані, тобто як запропонував Президент, - повідомляє УНІАН.

  Попередній матеріал
  Меркель: катастрофа на японській АЕС має апокаліптичні масштаби
  Наступний матеріал
  Кількість жертв стихії в Японії зросла до 6,5 тисяч
  Теги: