Меркель: Грузія обов`язково стане членом НАТО

  Глави обох держав зустрілися у Берліні, під час офіційного візиту Михайла Саакашвілі. На квітневому саміті альянсу у Бухаресті Німеччина була одним з головних опонентів вступу Грузії до НАТО, втім зараз риторика пом`якшилася.
  Головним каменем спотикання є внутрішні конфлікти - абхазький та південно-осетинський. Німеччина запропонувала підтримку і сприяння у діалозі Москва-Тбілісі. Грузія вважає Росію головним джерелом напруги в гарячих точках на своїй території.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Одного дня Грузія стане членом НАТО. Питання про те, хто належатиме до альянсу, не повинна вирішувати третя сторона - тобто не члени НАТО. Водночас, Німеччина чітко наголосила - ми повинні бачити прогрес, особливо у розв`язанні досі існуючих конфліктів. Запевняємо Вас, ці питання обговорюватимуться на саміті Росія-ЄС. І ми будемо заохочувати Росію продовжувати переговірний процес".

  Михайло Саакашвілі, президент Грузії: "Ми б хотіли працювати з Росією над тим, щоб зупинити подальші провокативні акції. І не лише акції, а й конкретні факти. Останній з них - це заява "Газпрому" про майбутні плани видобувати нафту в Абхазії. Це цілковите і обурливе порушення усіх законів міжнародної комерції. Такого ще ніхто не чув, у міжнародній практиці таких прецедентів просто не було".
  Попередній матеріал
  Інвесторів в Україні приваблює металургія та агросектор
  Наступний матеріал
  Харчове отруєння в італійському готелі - одна людина померла
  Теги: