Мерія Мехіко бореться з продажем жувальної гумки [відео]

  Жувальна гумка здатна не лише освіжити подих, але й завдати клопоту мешканцям великих міст. У Мехіко мерія щороку витрачає 80 тисяч доларів США на віддирання жуйок від асфальту. Щоби подолати проблему, влада міста планує запровадити 50-відсотковий податок на продаж жуйгумки.

  Звичка жувати гумку загрожує громадському здоров`ю та б`є по кишені платників податків. До такого висновку дійшли фахівці у Мексиці. Країна є найбільшим споживачем жуйгумки у світі після сусідніх США. Щороку мексиканці витрачають 420 мільйонів американських доларів на купівлю жуйок. За статистикою, щодня один мексиканець споживає по 2-3 жувальні подушечки чи пластинки. Утім, згодом замість викидати залишковий продукт до смітничок, випльовують його під ноги. Вулиця Мадеро у Мехіко є однією з найпопулярніших місць мексиканської столиці. Уся вона вкрита затверділими наліпками. 

  Раомундо, прибиральник: "Щоби відчистити 20-метрову ділянку дороги, ми маємо витратити 6 годин удень та дві уночі. За день ми можемо відшкрябати від 2 тисяч до 2 з половиною тисяч жуйок".

  Роамундо та його 4 колегам доводиться заново прибирати вулицю Мадеро щотримісяці. На віддирання вісімдесяти тисяч жуйок у його команди пішов місяць. На нещастя прибиральника, містяни полюбляють ліпити на найнеочікуваніші предмети. Отак і це дерево - потонуло у гумці. 

  Мешканка Мехіко: "Якщо птахи з`їдять виплюнуту жуйку - вони задихнуться".

  У мерії підрахували - прибирання Мехіко забагато коштує скарбниці міста.

  Рікардо Арар, голова служби охорони довкілля Мехіко: "Віддерти одну гумку з землі коштує 75 сентаво. Плюс - кошти на чищення тротуару. Отже, щоби позбутися однієї жуйки - треба витратити 2 з половиною песо".   

  У перерахунку на українську валюту, це 1 гривня 60 копійок. Але за рік сума набігає на 80 тисяч доларів США. Виплюнута гумка - це не лише неестетично, але й небезпечно, адже на ній живуть десятки тисяч патогенних бактерій. Для боротьби із шкідливою звичкою у країні чиновники пропонують запровадити п`ятдесятивідсотковий податок на продаж жувальних гумок та штраф для порушників.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міліція визначить винних у вчорашній бійці в Головпоштамті до понеділка
  Наступний матеріал
  До України із гастролями прибув грузинський балет "Сухішвілі"
  Теги:
  Loading...