Мексика потерпає від урагану Джова

  Ураган Джова налетів на тихоокеанське узбережжя Мексики. Влада оголосила про штормове попредження у чотирьох штатах. Населення поки що не евакуйовують, але закликають за можливості залишатися вдома. Метеорологи попередили про зливи і зсуви ґрунту.

  Поривчастий вітер і потужні хвилі вже нароблили лиха на узбережжі штату Халіско. Там зруйновано кілька будівель, повалені дерева. Нині сихія послабшала, але все ще становить загрозу для мешканців. Пориви вітру сягають 160-ти кілометрів за годину

  Трінідад Лопез, співробітник рятувальної служби штату Халіско: "Уранці шторм Джова ще мав третю категорію небезпеки за п`ятибальною шкалою. Зараз він послабився, але рятувальні служби залишаються у стані підвищеної готовності. Стихія принесла сильні зливи, а вони можуть спричинити повені і зсуви грунту".

  Джова вже приніс із собою зливи до чотирьох штатів країни - Халіско, Коліма, Мічоакан та Наяріт. Подекуди опади сягають півметра. Дощі можуть спричинити зсуви грунту та повені. Метеорологи попереджають також про ймовірне посилення урагану, який може вдарити по північному та західному узбережжях Мексики.

  Лаура Гурза, голова федерального департаменту з надзвичайних ситуацій: "Стихія може вдарити після обіду або пізніше вночі. Напружена ситуація зберігатиметься до четверга, згідно метеорологічних прогнозів".

  У зоні ризику удару стихії - курорт Пуерто Валларта. Там мешканці запасаються продуктами і пальним, а також укріплюють помешкання мішками з піском. 

  Хосе Рафаель Хернандес, мешканець курорту Пуерто-Валларта: "Роботи дуже багато, особливо на узбережжі з туристичними готелями та ресторанами. Сподіваємося, усе мине без значних руйнувань. Адже ми живемо завдяки туризму, а якщо іноземці будуть виїжджати через ураган - це буде нашою найбільшою проблемою".

  Ураган Джова поставив під загрозу також проведення змагань атлетів на курорті Пуерто-Валларта. Втім, поки що організатори вирішили не скасовували "Пан Аманіан Геймз". Водночас, місцева влада вже підготувлаа близько симдесяти наметів - на випадок евакуації мешканців.   

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Влада Харкова масово знищує вуличних собак
  Наступний матеріал
  Потужні повені у В`єтнамі - щонайменше 30 загиблих
  Теги: