Влада Харкова масово знищує вуличних собак

  У Харкові масово знищують вуличних собак. Влада вирішила відмовитися від стерилізації чотирилапих безхатченків. Мовляв, така операція не виправдовує себе – собак у місті дедалі більшає. Захисники тварин категорично проти такого жорстокого розв`язання проблеми.

  Пенсіонер Олександр Андросюк категорично проти знищення вуличних собак. Він визнає - в Харкові надто багато бездомних чотирилапих, але виступає за стерилізацію.

  Олександр Андросюк, пенсіонер: "Я не хочу выносить приговор собакам, это слишком серьезно. Все-таки живые твари, существа…"

  А от мешканки обласного центру Тетяна та Ірина наполягають - нічийних собак треба винищувати. Кажуть, бояться гуляти з дітьми через великі зграї, які розгулюють вулицями.

  Місцева мешканка: "За! Потому что дети ходят, они нападают на детей. Как это так? И никто с ними ничего не делает".

  Місцева мешканка: "Может это и негуманно, но других методов в нашей стране не предусмотрено".

  Захисники тварин стверджують: вуличні собаки - неагресивні. Серед них небезпечні лише одиниці. Рішення влади про відмову від стерилізації вважають незаконним.

  Олена Кравченко, голова правління громадської організації "Ліга допомоги тваринам": "Это нарушает закон сегодня. Потому что закон предполагает не массовое уничтожение, а регулирование численности путем массовой стерилизации, которая обеспечила бы не приплод в дальнейшем. Такого еще не было в истории Украины, чтобы выделялись огромные бюджетные деньги и за эти деньги массово уничтожались животные".

  У комунальному підприємстві "Центр поводження з тваринами" кажуть - трирічний експеримент із стерилізації бездомних тварин не виправдав себе. Їхня чисельність зросла у кілька разів. Кажуть, єдиний метод зменшити популяцію – евтаназія. Утім, шанс на життя чотирилапим таки дають.

  Юлія Шаповалова, директор КП "Центр поводження з тваринами": "Семь дней отловленное животное обязательно должно находиться на карантинной площадке. За это время человек, если он потерял свое животное, имеет все шансы приехать и забрать его, за это время есть шансы передать животное в новые руки, найти ему нового владельца. И, к сожалению, все невостребованные животные усыпляються".

  Притулок для тварин-безхатченків у Харкові лише будують. Усіх відловлених собак утримують у так званій "карантинній зоні". Показати її журналістам комунальники відмовилися. Скількох чотирилапих уже усипили і скільком знайшли господарів - теж не розповідають. А захисники тварин кажуть, що вже повідомили про рішення влади міжнародній організації із захисту тварин.

  Людмила Сотник, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київський "Будівельник" здолав дніпропетровський "Дніпро" - 76:73
  Наступний матеріал
  Мексика потерпає від урагану Джова
  Теги: