Медведєв звинувачує Україну у нинішній газовій кризі

  Позиція Києва щодо газових переговорів негативно позначиться на українській економіці. Принаймні, у цьому переконує російський прем'єр Дмитро Медвєдєв.


  Таку думку російський прем’єр та екс-президент висловив під час зустрічі з міністром енергетики Росії Олександром Новаком та чільником "Газпрому" Олексієм Міллером.

  На думку Медвєдєва, вимоги української сторони подібні до шантажу. Мовляв, Києву запропонували безпрецедентні пільгові умови – якщо порівнювати їх із періодом газового співробітництва за часів Віктора Януковича. Тим не менше, Україна на ці умови не пристала, і, нібито, штучно створила газову кризу – переконує російський прем'єр.

  Нагадаємо, за Януковича Росія продавала газ за 268 із половиною доларів за тисячу кубів, тепер же вимагає мало не 500. А щодо "безпрецедентних пільгових умов" – то мається на увазі сто доларів знижки, які у контракті не відображені, тож і скасувати їх Москва може, коли їй тільки таке заманеться.

  Також Медвєдєв наголосив – Єврокомісія на тристоронніх переговорах всіляко спонукала українську сторону до конструктиву, але на остаточну позицію, можливо, вплинули інші країни. Напевно, Медведєв мав на увазі Сполучені Штати Америки, яким російська пропаганда приписує мало не усе, що відбувається в Україні. Водночас російська сторона запевнила: Москва готова продовжувати переговори щодо газового питання з Україною, але за умови цілковитого погашення заборгованості. Знову ж таки, варто зазначити, що борги Москва рахує по 500 доларів за тисячу кубів, а Україна наполягає на економічно обґрунтованій ціні, яка є удвічі меншою.

  Попередній матеріал
  Колишній генерал МВС Росії викинувся з вікна під час допиту
  Наступний матеріал
  Американці планують зняти серіал про британську рок-легенду The Beatles