Масштабний теракт в Пакистані - 60 людей загинули (РОЗШИРЕНО)

  Серед загиблих від вибуху у Пакистані був чеський посол у цій країні - Іво Здарек. Він був одним із гостей готелю "Маріот", який зазнав нападу терористів напередодні. За даними друзів дипломата, під час атаки зникла і подруга Здарека. Загальна кількість загиблих вже сягнула шістдесяти. Крім чеського посла, серед жертв щонайменше двоє іноземців - громадяни США та Німеччини. Дві сотні людей поранені. На місці готелю залишилися руїни та шестиметрова вирва від вибуху. Сполучені Штати вбачають у теракті почерк "Аль-Каїди".
  Невідомий зловмисник під`їхав до воріт п`ятизіркового "Маріоту" після заходу сонця - гості саме зібралися на вечерю. Коротка перестрілка з охороною, два невеликих вибухи. У готелі почалася паніка. За п`ять хвилин пролунав третій - найпотужніший - вибух. Спалахнула пожежа. Вибуховою хвилею винесло вікна у сусідніх будинках.

  Найімовірніша мішень терористів - про-американський уряд Пакистану та новий президент країни - Асіф Алі Зардарі. За кілька годин до нападу чоловік загиблої Беназір Бхутто виголосив свою першу промову у парламенті - говорив про злагоду і боротьбу з тероризмом. За кілька годин по телебаченню транслювали другу його промову на цій посаді.

  Асіф Алі Зардарі, президент Пакистану: "В Ісламабаді терористи підступно атакували весь наш народ. Я поділяю ваш біль. Я сам переживав подібне - Народна партія Пакистану поховала багатьох товаришів. Я сам поховав дружину. Моє серце ллє криваві сльози. Я прошу вас усіх - перетворіть цей біль на силу. Цим боягузам нас не залякати! Вони - не мусульмани. В священний місяць рамадан жодний мусульманин не може і подумати про таке".

  Насамкінець промови президент попросив допомоги у міжнародної спільноти. І - відповідь одержав. Теракт в Ісламабаді рішуче засудили у Великій Британії та США, спеціальне послання виголосив генсек ООН Пан Гі Мун.
  Попередній матеріал
  Тимошенко веде переговори щодо коаліції з НРУ та Блоком Литвина
  Наступний матеріал
  Нічні поетичні читання в середмісті Києва (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...