Масові страйки у Греції проти економічних реформ уряду

  Греція знову страйкує. Залізничники, працівники громадського транспорту, юристи і фармацевти не вийшли на роботу. Вони виступають проти реформ, спрямованих на подолання дефіциту бюджету. Завдання заощаджувати Греції поставили Євросоюз і Міжнародний валютний фонд в обмін на багатомільярдну кредитну підтримку.

  Ліки у Греції сьогодні не купиш. Фармацевти оголосили триденний страйк. Усе через намір влади лібералізувати професію. А саме - уряд планує видавати ліцензії усім охочим. Раніше, дозвіл на відкриття аптек видавався тільки фаховим спеціалістам і передавався від батьків до дітей за умови, якщо спадкоємці мають вищу фармацевтичну освіту. Нині влада пропонує спростити систему надання ліцензій і дозволити супермаркетам продавати ліки, що не потребують рецептів.

  Теодор Абацоглоу, голова асоцації фармацевтів: "Ми хочемо, щоби фармацевтична галузь була тільки за нами, а влада переслідує комерційні інтереси. Реформа дуже вплине на аптеки і ми можемо не змогти конкурувати із супермаркетами".

  Андреас Ловердос, міністр охорони здоров`я: "Наші вововведення вплинуть на зниження цін на ліки, і це буде позитивним моментом для споживачів. Окрім того, реформа передбачає програми страхування, за якими населення отримуватиме медичну допомогу швидше і дешевше".

  Пересічні греки цього разу на боці влади. За результатами соцопитуваня - понад шістдесят відсотків населення підтримують реформу. Люди висловлюються також за спрощення у юридичній галузі. Адвокатські контори на знак протесту закрилися на 24-години. До страйкарів приєдналися і транспортники. Водії автобусів, потягів метро та приміських електричок хоча й не зупиняли роботу на цілу добу, проте випробовують пасажирів транспортним хаосом у годину пік. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Опозиціонери вийшли із складу нового уряду Тунісу
  Наступний матеріал
  У Стокгольмському зоопарку для росомах влаштували штучні замети
  Теги: