Масові протести робітників у Польщі

  Тисячі робітників вийшли на вулиці польських міст. Вони вимагають підвищення зарплат та дотримання своїх прав.

  Акцію організувала профспілка "Солідарність". Демонстрації відбуваються у 16 містах - столицях воєводств. За повідомленнями організаторів, нинішні протести - наймасштабніші за останні роки. За попередніми даними, участь у них взяли близько 100 тисяч людей. У рамках акції збирають підписи під цивільним законопроектом щодо збільшення мінімальної зарплати. На думку представників "Солідарності", вона має складати тисячу сімсот злотих - це близько шестисот доларів. Поки що цей показник на сто доларів менший. Крім того, представникам місцевих влад протестувальники збираються вручити петиції з вимогою знизити акциз на бензин. У демонстраціях, крім представників профспілки, беруть участь молоді люди, які не можуть знайти роботу після завершення навчання. 

  Хенрік, протестувальник: "Наш рівень життя нижчий за середній, а це неприйнятно! Національні активи розпродають. Я працював зварювальником 36 років. Нині моя зарплата лише 350 євро на місяць! Ви можете це уявити? Я не можу сидіти вдома. Треба йти на вулицю і протестувати!"

  Томаш, протестувальник: "Я не член профспілки "Солідарність", але я солідарний з їхніми гаслами. І приїхав сюди підтримати демонстрантів. У них п`ять основних вимог. Це боротьба із безробіттям, збільшення витрат на соціальні потреби, підвищення зарплат і тимчасове зменшення податків на пальне".

  Попередній матеріал
  "Ванкувер" став першим фіналістом розіграшу Кубка Стенлі
  Наступний матеріал
  Гончарук: Втрата Україною позиції директора в ЄБРР – це не є добре
  Теги:
  Loading...