Масові протести проти безробіття в Європі (РЕПОРТАЖ)

  Масові протести проти безробіття охопили Європу. В Італії - паралізована робота закладів освіти: студенти контролюють ВИШі, у старших школах - порядкують учні. Вони виступають проти урядової реформи, що залишить без роботи тисячі викладачів. У Чехії за своє робоче місце турбуються виробники легендарного богемського скла, а у Польщі - протестують фермери. Вони - бояться конкурентів з України.
  Замість уроків - збори активістів, під час перерв - важливі наради. Таким чином молодь, спільно із викладачами, опирається новій освітній реформі. Згідно з нею, у молодших класах знову запровадять уніформу, а викладатиме там - лише один учитель. Окрім того, учням планують знову ставити оцінки за поведінку. Вищим навчальним закладам уріжуть фінансування з бюджету. Натомість - дозволять збирати гроші у приватних благодійників. Як наслідок - десятки тисяч викладачів опиняться без роботи.

  Армандо Монтанарі, професор туризму: "Якщо ми матимемо ще менше грошей із бюджету, то наше майбутнє буде саме таким - сидіти тут, на дорозі".

  Леонардо Гуалтьєрі, фізик: "На знак протесту ми вирішили провести урок просто неба, щоби звернути увагу на наші дослідження та зацікавити населення у проблемі".

  Студентка: "Попри те, що держава зробила зі школами та університетами, ми все ж намагаємося продовжувати навчання".


  Нині до протесту долучилися найбільші міста Італії - Рим, Мілан, Флоренція та Болонья. На швидку перемогу освітяни не сподіваються. Рівно за тиждень планують провести загальнонаціональний страйк у школах, а у середині листопада - у ВИШах. Прем`єр-міністр країни Сильвіо Берлусконі погрожує страйкарям втручанням поліції.

  Неспокійно й у Чехії. У Празі, під будівлею парламенту, страйкують виробники славнозвісного богемського скла - гордості країни. Вони вимагають у уряду фінансової допомоги - на час кризи склодувної галузі. Останнім часом попит на порцеляну й кришталь упав, тож кілька заводів збанкрутували. Разом із виробництвом занепадають цілі міста. У деяких - на скло-заводах працювали до двох третин населення.

  У сусідній Польщі також страйкують. Місцеві фермери небезпеку для свого майбутнього вбачають в Україні. А саме - у дешевій пшениці, яку ми можемо поставляти до Євросоюзу. Нині 1 тонна українського збіжжя коштує близько 150-ти доларів, польського - утричі дорожче. Тож місцеві фермери вимагають у ЄС повернути спеціальне мито, яке накладалося на українську пшеницю до червня цього року. Напередодні обурені фермери на три години блокували дорогу біля пропускного пункту Дорогуськ-Ягодин. Утім, поки що Варшава не поспішає задовольняти вимоги трудівників сільського господарства.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.15Мб)
  Попередній матеріал
  Черновецкий замахнулся на кресло Тимошенко
  Наступний матеріал
  "Молодість". День п`ятий (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...