"Молодість". День п`ятий (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Угорці, іранці та американці полюють на Скіфського оленя - головну нагороду українського кінофестиваля "Молодість". Премію у 10 тисяч доларів США вітчизняні режисери готові віддати іноземцям, бо навіть не вірять у свою перемогу. За них змагаються картина про лейсбійське кохання, кримінальна драма та фільм "Будда вибухнув від сорому".
  Дев`ятнадцятирічна іранка Ханна, дочка відомого режисера Мохсена Махмальбафа, привезла на "Молодість" свій перший повнометражний фільм - "Будда вибухнув від сорому". Картина засуджує війни, гендерну нерівність та насильство над дітьми. Кіномани оцінюють - попри юний вік режисерки - картина дуже доросла і професійна.

  Хана Махмальбаф, іранська режисерка-учасниця конкурсної програми: "Мій фільм закликає відкласти політику і подивитися у своє майбутнє, на дітей, які завжди вчаться у дорослих. Я хочу, щоби його побачили в усьому світі. "Молодість", мабуть, уже дев`ятнадцятий фестиваль, куди я приїхала з цим фільмом".

  Дочка відомого американського актора та режисера Роберта Редфорда Емі показує у конкурсі фільм "Гітара" - з лесбійськими мотивами. А угорець Атіла Гігор дебютує з фільмом "Слідчий" - це насичена кримінальна драма. Конкурсна програма фестивалю щороку стає дедалі жанрово різноманітною - зазначають оглядачі.

  Дмитро Десятерик, кінооглядач: "Раніше сюди відбирали багато таких камерних сімейних драм. Це для молодого режисера завжди легше зняти. Зараз більше жанрового розмаїття".

  Та хоч "Молодість" стає зрілою, шанси, що український фільм уполює цьогорічного Оленя - нікудишні, упевнені кіномани. У свою перемогу не вірить і сам автор - письменник Олександр Жовна. Його фільм "Маленьке життя" про хлопчика, що писав ікони. Знятий він на мінімальні кошти приватних компаній.

  Олександр Жовна, український режисер-учасник конкурсної програми: "Нас несподівано включили в програму. В нас не було ні професійного оператора, в нас не було художника, в нас не було декоратора. В нас нікого не було - був тільки я і мій провінційний друг-алкоголік, який дуже талановитий".

  А художній керівник "Молодості" Андрій Халпахчі уже й згадати не може, коли за 38 років фестивалю Скіфський Олень дістався українцеві. Нема у нас повнометражних дебютів, які можуть позмагатися з іноземними режисерами - зітхають організатори.

  Андрій Халпахчі, художній кервіник фестивалю "Молодість": "Нам було дуже важко останніми роками взагалі відібрати щось з українських фільмів, які б дорівнювали міжнародному конкурсові. Бо чи знижуй міжнародний конкурс і не бери сильні іноземні картини, щоб якось виставити український фільм. Це було би медвежою послугою".

  Повнометражні фільми кіношна аудиторія переглядатиме до неділі - Дня нагородження та закриття фестивалю. Свої уподобання міжнародне журі тримає в таємниці.

  Ольга Петрів, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.21Мб)
  Попередній матеріал
  Масові протести проти безробіття в Європі (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У НБУ запевняють, що контролюють курси валют
  Теги:
  Loading...